Uzuni i pandalshëm në Spanjë, mund i vetëm Tenerifen

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare Myrto Uzuni vazdhdon të shkëlqejë në futbollin spanjoll, teksa sërish është rikthyer në protagonist te Granada, duke ndihmuar skuadrën e tij për të mundur Tenerifen me shifrat 2:0, njofton “infOSport.mk”. Uzuni realizoi që të dy golat e këtij takimi, i vlefshëm për javën e 27-të në La

Nga transferimi i Uzunit te Granada përfitojnë edhe dy klubet e Shqipërisë

Vjen hapi i madh i rëndësishëm në kar rierën e Myrto Uzunit. Sulmuesi i kombëtares shqiptare është një hap larg firmës në një nga kampionatet më të rëndësishme të Europës, La Liga, pasi ka marrë një ofertë të parefuzueshme nga një nga klubet e elitës atje, Granada. Lojtari ka shkëlqyer me

Short ferri për Teutën dhe Kukësin, peshkojnë skuadra nga La Liga dhe Bundesliga!

Short ferri për dy nga tre skuadrat përfaqësuese të Shqipërisë në ndeshjet e Liga Europa, Teutën dhe Kukësin, njofton “infOSport.mk”. Goglat i kanë vënë përballë ekipeve të La Ligës dhe Bundesligës. Durrsakët e Edi Martinit do të presin në shtëpi Granadën, ndërkohë që Kukësi do të ketë përballë gjermanët e Volfsburgut. Ndërkohë