Bardhi, Musliu, Elmas, Velkovski gati për të shkruar një histori të re me Maqedoninë

Enis Bardhi, Visar Musliu, Dare Velkovski, Elif Elmas, Tihomir Kostadinov, Dorian Babunski, janë emrat e futbollistëve që sot do të pretendojnë të shkruajnë një histori të re me Maqedoninë. Gjithë këto emra 4 vite më parë luajtën për herë të parë në një europian, edhe atë me Maqedoninë U21, ndërsa

Shiriti i kapitenit i bënë mirë Bardhit, 3 gola kundër Armenisë (VIDEO)

Përfaqësuesja e Maqedonisë mbrëmë në Erevan shënoi një ndër fitoret më të thella në ndeshjet në transfertë, duke mundur Armeninë me shifrat 5:0, njofton “infOSport.mk”. Enis Bardhi në këtë ndeshje debutoi si kapiten i përfaqësueses së Maqedonisë, ndërsa kjo si duket i bëri mirë shkupjanit, i cili realizoi “tirpletë”. Është kjo “tripleta”

Bardhi i vetëm ndali kampionët e Atl.Madridit, me meritë pjesë e formacionit të javës

Enis Bardhi ishte më i merituari që Levante i tij të mërkurën arriti të ndalë kampionët e Atletiko Madridit në barazim 2:2, njofton “infOSport.mk”. Shkupjani realizoi të dy golat për skuadrën nga Valencia, duke konfirmuar se tashmë lëndimin e ka lënë mbrapa dhe se do të jetë një forcë shtesë për

Buzëqeshin te Levante, Enis Bardhi rikthehet këtë fundjavë

Enis Bardhi është kuruar plotësisht nga lëndimi, që e kishte lënë tashmë një kohë më të gjatë larg fushave të futbollit. Bardhi ishte dëmtuar në ndeshjen e shtatorit të përfaqësueses së Maqedonisë kundër Rumanisë në Shkup, dhe që nga atëherë i njëjti i ka munguar edhe skuadrës së tij, Levantes, që

Enis Bardhi mungesa e madhe e Maqedonisë në ndeshjet e tetorit

Enis Bardhi për shkak lëndimit nuk do të mund të ndihmojë ekipin përfaqësues të Maqedonisë për ndeshjen e sotme kundër Lihteshtejnit, ndërsa i njëjti do të mungojë edhe në ndeshjen e 11 tetorit kundër Gjermanisë, ndeshje këto të vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Qatar 2022”. Futbollisti i Levantes ende nuk është

Bardhi mund ti mungojë Levantes, pësoi një dëmtim kundër Rumanisë

Një nga futbollistët më të mirë te përfaqësuesja e Maqedonisë, Enis Bardhi, edhe ndaj Rumanisë bëri një super paraqitje, mirëpo sërish mungoi goli nga ana e futbollistit të Levantes, i cili madje në fundin e takimit thuhet të ketë pësuar një dëmtim. Bardhi pas një dueli me njërin prej futbollistëve rumun

E bujshme, Real Madridi kërkon shkupjanin Enis Bardhi

Skuadra gjigande spanjolle, Real Madridi ka shfaqur interesim për shkupjanin, Enis Bardhi. “Mbretërit” për aktualisht fubollistin e Levantes ofrojnë 40 milion euro, një shumë kjo e majme për të bindur edhe drejtuesit e skuadrës nga Valencia që në verë të futen në bisedime me homologët nga Santiago Bernabeu. Bardhi mbrëmë ishte