Shkëndija prezanton çekun Jan Vondra

Shkëndija njofton se ka arritur marrëveshje me mbrojtësin e majtë Jan Vondra, për të cilin “infOSport.mk” kishte paralajmëruar  që dy ditë më parë. Vondra me Shkëndijën ka nënshkruar kontratë dy vjeçare, ndërsa i njëjti menjëherë pasi firmosi kontratën dha deklaratën e parë si “kuqezi”. “Jam i lumtur që gjendem në Tetovë

Shkëndija-Ararat, ja në cilën TV mund ta ndiqni

Shkëndija e Tetovës këtë edicion do prezantojë vendin tonë në Ligën e Konferencës, duke filluar që nga turi i parë eliminatorë, njofton “infOSport.mk”. Kundërshtarë i “kuqezinjëve” në këtë fazë eliminatore është skuadra armene e Ararat Yerevan, ndaj së cilës skuadër ndeshjen e parë do ta zhvillojë në Shkup. Edhe kjo ndeshje, njëjtë

Konkurrencë braziliane për Gurin dhe Stojanovskin në sulmin e Shkëndijës!

Shkëndija e Tetovës pas rikthimit nga Sllovenia, tashmë po punon edhe rreth përforcimeve të fundit të skuadrës, që do i nevojiteshin skuadrës për garat europiane, gjithnjë nëse “kuqezinjtë” kalojnë pengesën e parë të quajtur Ararat Yerevan. Pas transferimeve të Bashkim Veliut, portierit Davor Taleski dhe sulmuesit Vlatko Stojanovski, emra këto të

Lum golash në miqësoren Shkëndija-Zrinjski që u mbyll në barazim

Shkëndija ka regjistruar edhe barazimin e dytë në ndeshjen e saj të tretë në Slloveni, aty ku tashmë disa ditë po zhvillon fazën kryesore të përgatitjeve për ndeshjet europiane që i presin “kuqezinjtë” këtë edicion, njofton “infOSport.mk”. Pas barazimit 1:1 ndaj Ferencvaroshit hungarez dhe fitores minimale 1:0 ndaj kampionëve slloven të

Shkëndija sot përballë kampionëve të Bosnje e Hercegovinës

Shkëndija gjatë ditës së sotme do të zhvillojë edhe ndeshjen e tretë kontrolluese në kuadër të përgatitjeve për ndeshjen e turit të parë në Ligën e Konferencës kundër skuadrës  armene të Ararat Yerevan, shkruan “infOSport.mk”. Stërvitjet e kuqezinjve në Slloveni vazhdojnë të jenë intensive dhe forma e ekipit do të testohet

E mbylli aventurën me Shkëndijën, shumë shpejtë pritet zyrtarizimi te Gjilani!

Angelçe Timovski pasi mbylli aventurën e tij me Shkëndijën, zgjoi interesim të madh te shumë skuadra si nga vendi, ashtu edhe nga rajoni. Burime të afërta me “infOSport.mk” ditë më parë njoftuan se për shërbimet e mbrojtësit të krahut të djathtë interes nga futbolli vendor kishin shfaqur Rabotniçki, Sileksi dhe Struga