Shkëndija feston titullin e katërt kampion, bashkë me ta feston edhe Lazim Destani (VIDEO)

Shkëndija sot edhe zyrtarisht festoi titullin kampion për sezonin 2020/2021, njofton “infOSport.mk”. Kampionët e ri të vendit në ndeshjen e fundit për këtë edicion barazuan 1:1 me FC Shkupin, mirëpo pavarësisht rezultatit, festa nuk mungoi në fund, kjo pasi “kuqezinjtë” që disa xhiro më parë kishte siguruar titullin e katërt

Shkëndija përballë FC Shkupit pranon trofeun e kampionit për sezonin 2020/2021

Shkëndija në ndeshjen e fundit të sezonit 2020/2021 do të mirëpret FC Shkupin në Tetovë, njofton “infOSport.mk”. Në këtë ndeshje ekipi “kuqezi” edhe zyrtarisht do të pranojë kupën për titullin kampion të vendit. Pasi javën e shkuar Shkëndija mundi Makedonija Gj.P. 4:3 në Shkup, ata të relaksuar kanë vijuar përgatitjet për

Shkëndija fiton, Struga Trim Lum feston

Shkëndija ka mundur Makedonija GJ.P me shifrat 4:3 në stadiumin e Gjorçe Petrovit, duke regjistruar fitoren e 22-të sezonale, njofton “infOSport.mk”. Kësaj fitoreje, përveç Shkëndijës, edhe më shumë i është gëzuar Struga Trim Lum, që me shumë sukses kreu punën e saj në ndeshjen me Vardarin dhe tashmë seriozisht po ëndërron

Fitore e madhe ndaj Shkëndijës, vazhdon ëndërra europiane e Struga Trim Lum (VIDEO)

Struga Trim Lum ka regjistruar fitore shumë të rëndësishme ndaj kampionëve të rinj të Shkëndijës, duke vazhduar kështu ëndërrën europiane deri në mbyllje të sezonit aktual, njofton “infOSport.mk”. Djelmoshat e Srgjan Zaharievskit zhvilluan një super ndeshje, e ku vlen të theksohet fillimi i takimit, kur edhe u vendos fati i këtij