E bujshme, Egnatia transferon futbollistë nga elita e futbollit holandez!

Egnatia, skuadër kjo që doli kampione e vjeshtës në elitën e futbollit shqiptarë,  është shumë pranë një goditje të bujshme. Informacionet e fundit nga Shqipëria thonë se rrogozhinasit kanë gjetur akordin me Melih Ibrahimoglu, i cili disa ditë më parë shkëputi kontratën me skuadrën e Herakles nga elita e futbollit

Egnatia-Inter, tashmë caktohet edhe stadiumi ku do të zhvillohet ndeshja

Egnatia dhe Interi do të luajnë një ndeshje miqësore me datë 13 gusht në orën 20:00. Një ndeshje që pritet me padurim për të parë një ekip shqiptar kundër një emri të madh europian, siç është Interi. Kjo ndeshje kishte marrë formë që më herët, ndërsa së fundmi është zyrtarizuar edhe

Egnatia në gusht do luaj një miqësore luksi me Interin!

Egnatia pritet të luajë një ndeshje miqësore me nënkampionët e Europës, Interin. “Panorama Sport” zbulon ekskluzivisht se drejtuesit e klubit rrogozhinas janë në negociata të avancuara për të finalizuar agjendën e kësaj miqësoreje luksi, që pritet të zhvillohet në Itali. Paraprakisht klubet kanë rënë dakord që testi të luhet më 13 gusht

Egnatia në frymën e fundit barazon, super debutim në Europë

Egnatia ka debutuar më barazim në arenën ndërkombëtare. Skuadra nga Rrogozhina e Shqipërisë barazoi 1:1 kundër Ararat Armeni në ndeshjen e parë të turit të parë eliminatorë në Ligën e Konferencës të zhvilluar në transfertë, njofton “infOSport.mk”. Hero i Egnatias në këtë ndeshje doli të jetë ganezi Rafael Dwamena, edhe atë

Super ylli i Egnatias iu bashkohet 5 futbollistëve shqiptarë te Istanbulspor!

Super ylli i Egnatias, Xhekson Laurentino edhe zyrtarisht është një futbollistë i ri i Istanbulspor, skuadër kjo që garon në elitën e futbollit turk, njofton “infOSport.mk”. Emri i brazilianit figuron i fundit në listën e futbollistëve që do të jenë në disponim të trajnerit për përgatitjet e sezonit të ri,

Egnatia lëshon bombën, nënshkruan me futbollistin e Kombëtares shqiptare!

Egnatia ka arritur akordin me mbrojtësin, Hysen Memolla. 30-vjeçari i cili është aktivizuar dhe me Kombëtaren shqiptare, ka mbyllur aventurën e tij në Finlandë me Lahtin dhe duket se është gati për një aventurë të re me rrogozhinasit. Kjo është eksperienca e tij e parë në Superligën shqiptare, pas disa aventurave nëpër