Egnatia lëshon bombën, nënshkruan me futbollistin e Kombëtares shqiptare!

Egnatia ka arritur akordin me mbrojtësin, Hysen Memolla. 30-vjeçari i cili është aktivizuar dhe me Kombëtaren shqiptare, ka mbyllur aventurën e tij në Finlandë me Lahtin dhe duket se është gati për një aventurë të re me rrogozhinasit. Kjo është eksperienca e tij e parë në Superligën shqiptare, pas disa aventurave nëpër

Egnatia prezanton brazilianin Medeiros

Skuadra e Egnatias që edicionin e kaluar udhëhiqej nga strategu shkupjan, Zekirja Ramadani, gjatë ditës së sotme ka prezantuar brazilianin, Fernando Medeiros. Bëhet fjalë për një mesfushorë 26-vjeçar, i cili me skuadrën nga Rrogozhina ka nënshkruar kontratë një vjeçare. Medeiros së fundmi ishte pjesë e skuadrës së Betim Futebol, ndërsa gjatë karrierës

Arbin Zejnullai përfundoi te Egnatia

Mesfushori tetovar, Arbin Zejnullai sezonin e ri futbollistik do të luaj me skuadrën e Egnatias në Superligën shqiptare. 23-vjeçari, i cili së fundmi ishte pjesë e Rabotniçkit në futbollin tonë vendor, me skuadrën nga Rrogozhina ka nënshkruar kontratë 3-vjeçare. I cilësuar si një ndër talentet e futbollit në vendin tonë, Zejnullai

Pas trajnerit Ramadani, nga Egnatia largohen edhe dy futbollistë nga Maqedonia

Pas largimit të trajnerit Zekirja Ramadani, te Egnatia kanë ndodhur një sër largimesh, përfshirë këtu edhe dy të fundit, me protagoistë futbollistët nga Maqedonia e Veriut, Filip Duranski dhe Demir Imeri. Që të dyve u ka skaduar kontrata me skuadrën nga Rrogozhina, mirëpo informacionet e “infOSport.mk”, flasin se të njëjtit nuk

Ramadani te Gjilani sjell me vete edhe futbollistin e Egnatias!?

Zekirja Ramadani pasditën e së martës edhe zyrtarisht morri drejtimin e Gjilanit, me të cilën skuadër nënshkroi kontratë dy vjeçare. Do të jetë kjo një aventurë e re për strategun shkupjan, i cili është i specializuar për tituj kampion, kur është në pyetje futolli elitar i Kosovës, shkruan “infOSport.mk”. Ramadani numëron

Ramadani e mbylli aventurën e tij me Egnatian në Shqipëri!

Strategu shkupjan, Zekirija Ramadani e ka mbyllur aventurën e tij me skuadrën shqiptare të Egnatias, njofton “infOSport.mk”. Kjo ndodhi vetëm një ditë pasi rrogozhinasit siguruan qëndrimin mes më të mirëve në futbollin shqiptarë, të paktën edhe për një sezon. Edhe pse mendohej se Ramadani, do të vazhdojë edhe sezonin e ri