Planifikonte masakrën në “El Clasico”, terroristi dënohet me 3 vjet burg

Në prill të vitit 2020, “El Clasico” mes Barcelonës dhe Real Madridit duhej të zhvillohej në “Kamp Nou”, por u anulua shkaku i COVID-19. Ndonëse tifozët ishin të zhgënjyer, rezultoi se ky vendim i ka shpëtuar jetën shumë tifozëve, por edhe futbollistëve. Policia spanjolle kishte arrestuar një shtetas maroken me dyshimin se

Mediat në Spanjë: Vjen tradhëtia e madhe, Asensio i Realit transferohet te Barcelona

Gati për të ndodhur edhe një tradhëti tjetër kur janë në pyetje transferimet e futbollistëve mes dy rivalëve të mëdhenj spanjoll, Real Madrid – Barcelona. Sipas asaj që raporton “RAC1”, Barcelona ka arritur një parakontratë me futbollistin e Realit të Madridit, Marko Asensio, i cili do të lirohet nga kontrata

Dikur Reali pagoi 60 mln euro, ndërsa sot transferohet si agjent i lirë te Fiorentina!

Luka Joviç edhe zyrtarisht është një futbollist i ri i Fiorentinës. Sulmuesi serb largohet si dështim nga Reali i Madridit, për të nisur një përvojë të re në Serie A. Formula që dy skuadrat kanë përdorur në  këtë operacion është si më poshtë: klubi vjollcë merr kartonin e sulmuesit, por në

Marcelo drejt Milanit, por me një kusht të rëndësishëm për “kuqezinjtë”

Milani vazhdon të kërkojë lojtarë të cilët janë me eksperiencë dhe të cilët tashmë mund të ndihmojnë ekipin që të bëjë hapin para edhe në arenën evropiane. Mediat spanjolle bëjnë të ditur se “veterani” i radhës që kanë piketuar kuqezinjtë është një i sapolarguar nga Real Madrid, Marcelo. Futbollisti brazilian nuk rinovoi

E bujshme nga Italia, Milani do transferojë… Asllanin!

Një lëvizje e bujshme pritet të ndodhë në futbollin e femrave, me protagoniste shqipare! Fjala është për sulmuesen me origjinë shqiptare, Kosovare Asllani që mbron ngjyrat e kombëtares së Suedinë. Shqiptarja ka arritur akordin me Milanin dhe me shumë gjasa do t’i bashkohet skuadrës kuqezi gjatë kësaj vere. Këto janë raportimet e

ZYRTARE, Real Madridi bënë për vete francezin Çuameni

Aurelien Çuameni ka nënshkruar kontratë gjashtëvjeçare me Real Madridin. 22-vjeçari që sezonin e kaluar shkëlqeu me fanellën e Monakos, tërhoqi vëmendjen e shumë skuadrave europpiane, megjithatë “mbretërit” dolën të jenë më të zotë dhe të bëjnë për vete këtë super talent. Mesfushori francez ishte pranë kalimit te Liverpulli, por kur skuadra mbretërore

Perez ka gati “fshesën”, plotë 12 futbollistë pritet ti thonë lamtumirë Realit!

Real Madridi do i nënshtrohet operacionit “fshesa”, ku disa futbollistë do t’i thonë lamtumirë  ekipit mbretëror  gjatë merkatos së verës. Isko, Marselo dhe Bejll janë vetëm 3 nga futbollistët që pritet të largohen nga “Santiago Bernabeu”, teksa shumë të tjerë pritet të kenë të njëjtën rrugë. Krahas tyre, plot 6 futbollistë të