Konfirmohet lajmi i infOSport.mk, futbollisti i AP Brera i bashkohet Ballkanit

Sulmuesi senegalez, Pape Oumar Cisse, edhe zyrtarisht sezonin e ri do të luaj me fanellën e Ballkanit në Superligën e Kosovës. Një gjë të tillë "infOSport.mk" kishte paralajmëruar që me datë 7 janar, ndërsa tashmë është zyrtarizuar edhe nga vetë klubi kosovar, përmes faqes zyrtare në facebook. 21 vjeçari është rritur dhe

Ballkani mund gjigandët ukrainas të Dinamo Kiev, shënon edhe ish futbollisti i FC Shkupit (VIDEO)

Ballkani ka shënuar një fitore të madhe në miqësoren ndaj gjigandëve ukrainas të Dinamo Kiev, njofton "infOSport.mk". Kampioni i Kosovës shënoi fitore me rezultatin 2:0, falë golave të shënuar nga ish futbollisti i FC Shkupit, Mamadou Danfa dhe Albin Berisha. Danfa shënoi golin e parë të takimit në minutën e 20-të, kur

Pavarësisht sukseseve të Ballkanit, Shkëndija mbetet skuadra më e mirë shqiptare në Europë

UEFA ka publikuar listën më të re të renditjes në nivel klubesh, ku bëjnë pjesë edhe skuadrat nga Maqedonia, Kosova dhe Shqipëria, njofton “infOSport.mk”. Në mesin e 421 skuadrave, bëjnë pjesë edhe 19 skuadra shqiptare, përfshirë këtu 7 nga Shqipëria, 7 skuadra nga Kosova, 4 nga Maqedonia dhe një nga Mali

Ballkani sërish do luaj në grupet e Ligës së Konferencës, Struga dhe Partizani të pafat

Skuadra kampione e Kosovës, Ballkani, për të dytin vit me rradhë do të luaj në grupet e Ligës së Konferencës, ndërsa dy skuadrat tjera shqiptare, Struga Trim Lum, kampione e Maqedonisë së Veriut dhe Partizani, kampion i Shqipërisë, nuk i’a arritën të kalojnë fazën “play-off”, shkruan “infOSport.mk”. Skuadra e Ballkanit, falë

Natë e paharuar e skuadrave shqiptare sonte në Ligën e Konferencës

Mbrëmja e sotme ka rezultuar shumë pozitive për skuadrat shqiptare, pjesëmarrëse në ndeshjet kualifikuese të Ligës së Konferencës, shkruan “infOSport.mk”. Ishte skuadra kampione e Kosovës, Ballkani, që siguroi i pari ndeshjet e fazës “play-off”, pasi edhe në ndeshjen e dytë mundi kampionët e Gjibraltarit, Lincoln Red Imps, këtë herë me shifratr

Super Ballkani pa probleme mund ekipin e Larne

Ballkani ka harruar shumë shpejtë disfatën e rëndë nga Ludogoretsi bullgar në turin e parë eliminatorë të Ligës së Kampionëve, pasi sonte edhe njëherë tjetër gëzoi tifozët e vetë në stadiumin “Fadil Vokrri”, duke regjistruar një fitore të thellë 3:0 përballë ekipin të Larne nga Irlanda e Veriut, njofton “infOSport.mk”. Në