Renova gati firmën me mesfushorin Kahrimanoviç!

Renova është shumë pranë transferimit të boshnjakut me nënshtetësi kroate Amir Kahrimanoviç, mëson ekskluzivisht “infOSport.mk”. Mesfushori 22-vjeçar së fundmi ishte pjesë e skuadrës së Drava nga Sllovenia, ndërsa karrierën e kishte nisur te gjigandët kroat të Dinamo Zagreb. Ai gjatë stinorit vjeshtorë ishte ndër futbollistët më standard te Drava, duke i

Renova e nis me disfatë vitin 2022, mundet nga Ferizaji në Kosovë

Renova i ka nisur me disfatë kontrollueset e këtij viti, teksa sot është mundur në Kosovë nga Ferizaji me shifrat 4:1, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në fjalë u zhvillua në stadiumin “Ismet Shabani” në Ferizaj, aty ku skuadra nikoqire ishte shumë më e përgatitur se Renova, gjë për të cilën flet edhe

Renova startoi përgatitjet me një emër të ri në skuadër, Nuhiu flet për përforcimet e tjera dhe fazën përgatitore

Renova gjatë ditës së sotme ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror. Në grumbullimin e parë të skuadrës tetovare prezent ishte edhe Fisnik Zuka, i cili paraprakisht në zyrat e klubit kishte firmosur kontratë me klubin nga Xhepçishti. Megjithatë në bisedë e sipër me drejtorin sportiv të “gjipspunuesve”, Fisnik Nuhiu, Renova deri