Renova fitoren në Kavadar ua kushtoi viktimave në spitalin modular të Tetovës (VIDEO)

Renova ka shënuar fitore 2:0 përballë Tikveshit në Kavadar në kuadër të javës së 6-të, ndërsa të njëjtën ata ua kanë dedikuar 14 viktimave nga tragjedia që ndodhi në spitalin modular të Covid 19 në Tetovë, njofton “infOSport.mk”. “Fitore kushtuar viktimave në tragjedin e Spitalit Modular në Tetovë. Ngushllime Familjeve 🙏🏼 PREHUNI NE

Struga Trim Lum dhe Renova bëjnë detyrën, Ak. Pandev fiton derbin ndaj Makedonija GJ.P

Struga Trim Lum në minutën e 94-të siguroi fitoren e madhe ndaj Skopjes, ndërsa po në atë minutë, Renova shënoi edhe golin e dytë, duke konfirmuar fitoren e madhe në transfertën në Kavadar përballë Tikveshit, njofton “infOSport.mk’’. Fitore këto shumë të rëndësishme për dy skuadrat shqiptare që figurojnë lartë në renditje.