Renova vazhdon bashkëpunimin me dy futbollistë

Renova përveç që është shumë aktive në merkato, duke sjellë futbollistë të rinj, njëkohësisht drejtuesit e skuadrës po punojnë në vazhdimin e bashkëpunimit me futbollistët aktual, të cilët kanë qenë shumë të rëndësishëm për skuadrën vitet e fundit, njofton “infOSport.mk”. Kështu pas rinovimeve të kontratave me Burim Sadikin, Argjent Gafurin dhe

Renova zëvendësuesin e Bashkim Veliut e gjeti te Rabotniçki

Renova po tregohet mjaft aktive në merkato, teksa gjatë ditës së sotme skuadra nga Xhepçishti ka zyrtarizuar transferimin e mbrojtësit të krahut të djathtë të Rabotniçkit, Nikolla Risteski, njofton “infOSport.mk”. 24-vjeçari shihet si zëvendësim ideal për të larguarin Bashkim Veliu, i cili vendosi që karrierën e tij ta vazhdojë në Superligën

Renova vazhdon të jetë aktive në merkato, vjen edhe përforcimi i tretë

Renova vazhdon të jetë aktive në merkato, teksa gjatë ditës së sotme “gjipspunuesit” kanë firmosur kontratë një vjeçare me mesfushorin e Sileksit, Viktor Serafimovski, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për një futbollistë 25-vjeçar, që është prodhim i shkollës së Vardarit, ndërsa në të kaluarën kishte luajtur gjithashtu edhe për skuadrat si, EuroMilk,