Bekim Rexhepi transferohet te Partizani, të premtën bëhet prezantimi

Portieri nga Kumanova, i cili për një kohë të gjatë ishte në pronësi të Shkëndijës, Bekim Rexhepi, do vijojë karrierën e tij në Shqipëri. 25-vjeçari së fundmi ishte pjesë e Skënderbeut, mirëpo pasi skuadra korçare nuk arriti të ruajë statusin e skuadrës elitare në futbollin shqiptarë, i njëjti në kërkim

Pas 13 vitesh, Skënderbeu largohet nga Superliga shqiptare

Pas 13-vitesh të kaluara në Superligën shqiptare dhe mes sukseseve të njëpasnjëshme, është mbyllur ciikli i skuadrës së Skënderbeut nga Korça. Pas barazimit të djeshëm ndaj Dinamos, skuadra korçare, ka prerë përfundimisht “biletën” për në Kategorinë e Parë. Hera e fundit që “bardhekuqtë” nuk ishin pjesë e elitës, ishte sezoni 2008-2009. Që nga

Bekim Rexhepi i bindur! Skënderbeu nuk bie nga Superliga shqiptare

Ish portieri i Shkëndijës, Bekim Rexhepi ishte një nga lojtarët më të mirë të Skënderbeut në barazimin 0:0 ndaj Laçit në transfertë, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 25-të në Superligën shqiptare. 25-vjeçari Rexhepi ishte i ftuar në emisionin “Ora Sport”, teksa foli për objektvin e Skënderbeut që është mbijetesa

Skënderbeu transferon futbollistin e FC Shkupit, Ramin Alii

Nuk ka vetëm afrime te FC Shkupi, por edhe largime. Duke mos patur mundësinë e minutazhit te skuadra nga Çairi, Ramin Alii vendosi që karrierën e tij ta vazhdojë në Superligën shqiptare, duke nënshkruar kontratë me skuadrën e Skënderbeut. Mesfushori tetovar siç mëson “infOSport.mk” me skuadrën korçare ka nënshkruar kontratë tre

Mevlan Adili sherr me trajnerin dhe kapitenin e Skënderbeut! (VIDEO)

Ndeshja e javës së katërt në Superligën shqiptare midis Skënderbeut dhe Vllaznisë është mbyllur në barazimin pa gola. Doli të jetë kjo një përballje pa shumë histori sa u përket rasteve të krijuara, teksa që në pjesën e parë u vu re një mbrojtje hermetike nga të dyja skuadrat. Në mungesë

Skënderbeu i rrëmben dy super talentë Shkëndijës!

Skënderbeu bën dy goditje të tjera në merkato që tashmë mund të quhen afrime përfundimtare në radhët e korçarëve. Pavarësisht se kishin siguruar shërbimet e Bekim Rexhepit dhe Leart Sadriut në huazim edhe për një tjetër sezon, kjo nuk ka qenë marrëveshja përfundimtare e Takajt me drejtuesit e Shkëndijës së

Portieri i Shkëndijës, Rexhepi, mund të qëndroj edhe një sezon te Skënderbeu!

Bekim Rexhepi është padyshim zbulimi i Skënderbeut në 8 ndeshjet e fundit në Superligën shqiptare. Gardiani 24 vjeçar me skuadrën korçare u bashkua gjatë merkatos së janarit, duke ardhur si huazim nga Shkëndija e Tetovës. Forma e mirë, siguria në portë dhe mbështetja që ka marrë në Korçë ka bërë që

Skënderbeu mbetet pa trajner!

Skënderbeu edhe zyrtarisht ka mbyllur aventurën e tij me Skënderbeun. Lajmin e kanë konfirmuar edhe vetë drejtuesit e skuadrës korçare, përmes një njoftimi në faqen zyrtare në “facebook”. Deklarata për mediat “KF Skënderbeu dhe Ahamtaj mbyllin me mirëkuptim bashkëpunimin. Ju njoftojmë se pas një bisede mes palëve , Klubi i Futbollit “Skënderbeu”

Skënderbeu bënë 4 goditje në një ditë, transferon edhe talentin e Shkëndijës!

kënderbeu gjatë ditës së djeshme i është hapur merkatoja nga FIFA, ndërsa drejtuesit e saj menjëherë kanë vendosur që të prezantojnë katër afrimet e para në merkaton e janarit, njofton “infOSport.mk”. Një nga afrimet e fundit të skuadrës korçare është edhe talenti kosovar i Shkëndijës, Leard Sadriu. Në faqen e tyre