E konfirmojnë edhe nga FSHF, Shqipëria kundër Polonisë pa shërbimet e Gjasulës

Lajmin e publikuar më herët rreth mungesës së Jurgen Gjasulës, për shkak se ky i fundit kishte rezultuar pozitiv me “Covid 19”, e kanë konfirmuar edhe nga Federata Shqiptare e Futbollit. Departamenti i Komunikimit në FSHF bën me dije se mesfushori Klaus Gjasula nuk do të jetë në dispozicion të skuadrës,

Kombëtarja shqiptare në alarm! Dy të infektuar me “Covid 19” në prag të ndeshjes me Hungarinë

Kombëtarja shqiptare në alarm para sfidës me Hungarinë. Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, zyra e shtypit të FSHF-së, ka bërë me dije se ditën e djeshme është larguar nga grumbullimi mbrojtësi Erjon Hoxhallari si edhe fizioterapisti i Kombëtares, Arzen Voci, të cilët pas testeve të kryera kanë rezultuar pozitivë

Pas ndeshjes Inter-Sassuolo, “Covid 19” mund të shtyhet edhe një ndeshje tjetër, këtë herë në La Liga!

Pas ndeshjes midis Interit dhe Sassuolos në Serie A, që u anulua për shkak “Covid 19”, për arsye të njëjtë mund të anulohet edhe një ndeshje tjetër, këtë herë në La Liga. 6 futbollilstë të Real Valjadolid kanë rezultuar pozitiv me “Covid 19”, sipas “Diario Sport”. Përveç kësaj, disa nga futbollistët

Panik te Interi, “Covid 19” prek sërish një titullar të “zikaltërve”!

COVID-19 vendos sërish në ankth Interin, teksa shoqëria “zikaltër” ka konfirmuar së fundmi një rast pozitiv. Fjala është për Danilo D’Ambrozion. Mbrojtësi kishte ndier simptoma të dielën, ditën e ndeshjes ndaj Torinos, me ç’rast i njëjti u largua nga grupi i futbollistëve të tjerë. Pasi kreu një test të shpejtë, i