Pas ndeshjes Inter-Sassuolo, “Covid 19” mund të shtyhet edhe një ndeshje tjetër, këtë herë në La Liga!

Pas ndeshjes midis Interit dhe Sassuolos në Serie A, që u anulua për shkak “Covid 19”, për arsye të njëjtë mund të anulohet edhe një ndeshje tjetër, këtë herë në La Liga. 6 futbollilstë të Real Valjadolid kanë rezultuar pozitiv me “Covid 19”, sipas “Diario Sport”. Përveç kësaj, disa nga futbollistët

Panik te Interi, “Covid 19” prek sërish një titullar të “zikaltërve”!

COVID-19 vendos sërish në ankth Interin, teksa shoqëria “zikaltër” ka konfirmuar së fundmi një rast pozitiv. Fjala është për Danilo D’Ambrozion. Mbrojtësi kishte ndier simptoma të dielën, ditën e ndeshjes ndaj Torinos, me ç’rast i njëjti u largua nga grupi i futbollistëve të tjerë. Pasi kreu një test të shpejtë, i

FFM në krye me Sejdinin mendojnë për klubet, do ua paguajnë testet për “Covid 19”

Këtë fundjavë starton stinori pranveror në elitën e futbollit vendor, ndërsa para nisjes të gjithë futbollistët dhe stafi teknik i secilit klub do të ju nënshtrohet testeve për “Covid 19”. Për këtë Federata e Futbollit të Maqedonisë së Veriut në krye me Muhamed Sejdinin, ka marrë përsipër që ti mbulojë  të

Kuadrado shërohet  nga “Covid19”, gati për ndeshjen e SuperKupës kundër Napolit

Mbrojtësi i krahut të djathtë të Juventusit, Huan Kuadrado është shëruar plotësisht  nga COVID-19. Kolumbiani në dy testimet e fundit ka rezultuar negativ,me ç’rast sheh veten të gatshëm për të ndihumar skuadrën në ndeshjet në vijim. Ai me shumë gjasa do të përfshihet në listën e futbollistëve për ndeshjen e sotme