Goditje e rëndë për Barcelonën, Levandovski humb “El Clasicon” ndaj Realit

Disfata ndaj Almerias është shoqëruar me një lajm tjetër të hidhur. Robert Levandovski, njëherit golashënuesi më i mirë te Barcelona këtë edicion, ndeshjen kundër Almerias e mbylli me shqetësime muskulore, ndërsa informacionet e fundit, edhe pse jo ende zyrtare, thonë se sulmuesi polak do të humbas ndeshjen “El Clasico” ndaj

Barça buzëqesh më në fund, mund të regjistrojnë lojtarët e rinj

Barcelona buzëqesh më në fund. “Katalunasit” tashmë mund të fillojnë me regjistrimet e lojtarëve, pasi zyrtarisht kanë shitur 24.5 % të aksioneve të Barça Studio. “Socios.com” ka derdhur 100 milionë euro në arkat e klubit spanjoll dhe këtë e konfirmojnë vetë këta të fundit përmes faqes së tyre zyrtare. Kjo marrëveshje synon

Levandovski në Botëror, Ibrahimoviç në shtëpi (VIDEO)

Pas Portugalisë, pjesëmarrjen për në Kampionatin Botëror “Qatar 2022” e siguroi edhe Polonia e Robert Levandovskit, njofton “infOSport.mk”. Polonia sonte në stadiumin “Slaski” shënoi fitore 2:0 ndaj Suedisë së Zlatan Ibrahimoviç, i cili nuk do të ketë mundësinë që të luaj në një botëror. Që të dy golat Polonia i realizoi gjatë

Levandovski mposht Messin dhe Sallah, FIFA zgjedh më të mirët e vitit, njihuni me të gjitha çmimet

Sulmuesi polak, Robert Levandovski është zgjedhur si futbollisti më i mirë i vitit nga ana e FIFA-s. Në ceremoninë e çmimeve të Federatës Ndërkombëtare të Futbollit, sulmuesi i Bajernit të Munihut, ka mposhtur në garën për futbollistin më të mirë, rivalët Mohamed Sallah dhe Leo Messi. Ishte pikërisht ky i fundit,

Lajm i keq për Bajernin, Levandovski mungon edhe në Paris

Bajern Munih do të udhëtojë në Paris për tu përballur me skuadrën e Paris Sen Zhermenit në ndeshjen e kthimit në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Siç kishin raportuar mediat gjermane, Levandovski ishte stërvitur por ende ishte në dyshim për këtë takim. Sidoqoftë, “Bavarezët” kanë publikuar listën e lojtarëve të