UEFA dënon Totenhamin dhe Murinjon

Totenhami dhe trajneri i tyre, Hoze Murinjo janë dënuar së fundmi nga UEFA, pasi ndeshja e “spërsave” ndaj skuadrës angleze të Antverpen në kuadër të Liga Europa filloi me vonesë. Skuadra angleze pësoi humbje me rezultat 1:0 në këtë ndeshje. Delegatët e UEFA-s shënuan gjithçka dhe ngarkuan me përgjegjësi pikërisht klubin anglez. Murinjo