Pas më shumë se dy dekadave, Drita me Ardian Nuhiun në krye do të ketë mundësi të fitojë Kupën e Kosovës

Kanë kaluar pak më shumë se dy dekada kur Drita e Gjilanit për herë të fundit kishte ngritur lartë trofeun e Kupës së Kosovës. Ishte sezoni 2000/2001, kur Drita po festonte, pasi në finalen e madhe kishte mundur rivalin lokal, Gjilanin, edhe atë pas një drame në ekzektuimin e penalltive. Pjesë e

Drita e Ardian Nuhiut ja rrëmben Ballkanit njërin ndër futbollistët më të mirë!

Ballkani u shpall kampion për herë të parë në historinë e futbollit kosovar, mirëpo edhe ky fakt nuk ka bindur njërin ndër futbollistët më të rëndësishëm të kësaj skuadre, Blendi Baftiun, që të mbetet pjesë e skuadrës nga Suhareka edhe në sezonin e ri, sidomos për ndeshjet ndërkombëtarae, shkruan “infOSport.mk”. Baftiu

Ardian Nuhiu vazhdon bashkëpunimin me Dritën e Gjilanit

Ardian Nuhiu, një ndër trajnerët më të suksesshëm shkupjan, ka vazhduar bashkëpunimin e tij me Dritën e Gjilanit edhe për 3 vite të tjera, njofton “infOSport.mk”. Marrëveshja e rinovuar është nënshkruar në prani të Drejtorit Gjeneral të klubit kosovar, Feti Murseli, me ç'rast i njëjti i ka uruar shumë suksese dhe

Ardian Nuhiu me Dritën e tij kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës (VIDEO)

Drita e Ardian Nuhiut ka prerë biletën për në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, pasi sot në ndeshjen çerekfinale mundi Ulpianën me rezultatin e thellë 3:0, njofton “infOSport.mk”. Golin e parë për ekipin gjilanas e realizoi ish futbollisti i Shkëndijës, Astrit Fazliu pas 24 minutave lojë, kur doli të jetë i

Drita e Nuhiut ndalet në derbin ndaj Gjilanit, Prishtina me Ramadanin fiton dhe përforcon pozitën e parë

Prishtina e Zekirja Ramadanit pa shumë probleme ka mundur Besën në Pejë me shifrat 3:0, duke përforcuar pozitën e parë në renditjen e Superligës së Kosovës, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse Besa e Pejës ju prishi planet ditë më parë futbollistëve të Dritës së Gjilanit, ata sot ishin të pafuqishëm përballë djelmoshave

Ramadani dhe Nuhiu vazhdojnë luftën për titull në Kosovë, nuk heq dorë edhe Ballkani (VIDEO)

Dy strategët shkupjan, Ardian Nuhiu dhe Zekirja Ramadani  vazhdojnë luftën për titull në elitën e futbollit kosovar, teksa nuk heq dorë edhe Ballkani i Blendi Shkëmbit. Që të tre skuadrat pretendente për titull në Superligën e Kosovës, Drita, Ballkani dhe Prishtina shënuan fitore në ndeshjet e javës së 23-të, duke