Çmendet Murinjo, 80 mln për yllin e Real Madridit!

Hoze Murinjo është gati të bëjë çmendurinë e radhës. Strategu portugez drejtuesve të tij u ka kërkuar që të investojnë një shumë të çmendur parash, me qëllim që në Londër të sjellë mbrojtësin e Real Madridit, Rafael Varane.

Ishte pikërisht strategu portugez ai që i besoi Varanes një fanellë titullari te Real Madridi dhe prej vitesh tashmë, është admirues i gjigantit francez.

Murinjo e kishte kërkuar Varanen edhe gjatë kohës kur ishte në krye të Mançester Junajtedit, mirëpo oferta e “Djajve të Kuq” nuk bindi aspak “madrilenët”.

Tashmë në krye të Totenhamit, Murinjo nuk e ka harruar fiksimin e tij dhe është rikthyer të bëjë oferta të çmendura për mbrojtësin francez. Siç raportojnë mediat angleze, oferta e Totenhamit kap shifrën e 80 mln eurove, çka do e bënte Varanen një nga mbrojtësit më të shtrenjtë në botë.

Leave a Reply