E krahasojnë me Diego Kostan, tifozët e Çelzit kërkojnë rikthimin e Brojës!

Goli i Armando Brojës në triumfin e Shqipërisë ndaj Hungarisë ka ekzaltuar së tepërmi tifozët e Çelzit të cilët e shikojnë 20-vjeçarin si të ardhmen e skuadrës së tyre. Broja nënshkroi një kontratë të re 5-vjeçare me skuadrën nga “Stemford Brixh” këtë verë dhe u huazua te Sauthemptoni për të marrë

Interi sërish vihet pas shërbimeve të mbrojtësit spanjoll të Çelzit!

Interi është vënë sërish pas shërbimeve të spanjollit Markos Alonso,  që aktualisht është pjesë e skuadrës gjigande angleze të Çelzit. Skuadra kampione e Italisë po tenton të transferojë spanjollin që disa afate, mirëpo “Blutë” e Londrës nuk e kanë lejuar largimin e tij. Skuadra londineze i ka bërë të ditur Interit se

Çelzi është kampion i ri i Europës, Siti mbetet duarbosh (VIDEO)

Çelzi për herë të dytë në histori shpallet kampione e Europës, pasi sonte në finalen e edicionit 2020/2021 në finalen angleze të zhvilluar në stadiumin “Dragao” mundi Mançester Sitin me rezultatin minimal 1:0, njofton “infOSport.mk”. Golin e vetëm në këtë ndeshje e realizoi Kei Havertz 3 minuta para fundit të pjesës

Verner “nuk di të shënojë”, por Çelzi në pushim shkon me epërsi (VIDEO)

Çelzi e ka mbyllur me epërsi minimale 1:0 pjesën e parë të takimit final kundër Mançester Sitit, duke iu falënderuar golit të shnëuar nga ana e gjermanit Kai Havertz, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja nisi me sulme të dyanshme, ndërsa Sterling ishte i pari që tentoi të shënojë, mirëpo tentativa e tij me

Formacionet zyrtare, Mançester Siti – Çelzi

Me fillim nga ora 21:-00 do të zhvillohet finalja e madhe e Ligës së Kampionëve mes dy skuadrave angleze, Mançester Sitit dhe Çelzit. Siti i Pep Guardiolas do të luftojë për të shkruar histori, derisa Çelzi i rilindur me Tomas Tushel kërkon lavdinë e madhe. Formacionet zyrtare: MANÇESTER SITI: Ederson; Walker, Stones, Rúben Dias,

Çelzi gati të shesë 5 futbollistë për të rikthyer Lukakun në “Stemford Brixh”!

Çelzi po kërkon ta rikthejë Romelu Lukakun në “Stemford Brixh” dhe për këtë është gati të shesë pesë futbollistë. Sipas “Daily Star”, trajneri Tomas Tushel e do me çdo kusht belgun në skuadrën e tij. Lukaku ka kaluar tre vite me “Blutë e Lodrës” mes viteve 2010 dhe 2014, por ishte dhënë