75 mijë euro në arkat e Tiranës, skuadra shqiptare shet liderin e sulmit në Korenë e Jugut!

Braziliani Kaina Nunes do të largohet nga Tirana gjatë merkatos së janarit. Sulmuesi do të shitet në Kore të Jugut te skuadra e Chungnam Asan FC. Sipas “Supersport” bëhet me dije se drejtuesit e skuadrës nga kryeqendra shqiptare kanë arritur marrëveshje me skuadrën jugkoreane për shitjen e 26-vjeçarit, me "bardheblutë" që

U eliminua nga Beshiktashi në turin e dytë, ja shuma që ka përfituar Tirana në Europë

Tirana u eliminua nga Beshiktashi në turin e dytë eliminatorë të Ligës së Konferencës. Mirëpo edhe përkundër këtij eliminimi të hershëm, “bardheblutë” nga Tirana kanë përfituar 550 mijë euro nga UEFA. Ama bonusi nuk janë paratë e Europës, por ajo që fituan nga sfida me Beshiktashin ishte më shumë nga sa

Tirana vjen me një njoftim të rëndësishëm në prag të takimit kundër Beshiktashit në “Air Albania”

Pas disfatës 3:1 në ndeshjen e parë në Stamboll ndaj gjigandëve turq të Beshiktashit në ndeshjen e parë të turit të dytë eliminatorë të Ligës së Konferencës, KF Tirana të mërkurën në “Air Albania” do të tentojë të bëjë mrekullinë. Ekipi i Tiranës me anë të një postimi në faqen zyrtare

Beshiktashi mundi Tiranën 3:1, “bardheblutë” pranuan gol në minutat shtesë

Tirana ka pësuar disfatë 3:1 në ndeshjen e parë të turit të dytë të Ligës së Konferencës përballë Beshiktashit, ndeshje kjo e zhvilluar në Stamboll të Turqisë, njofton “infOSport.mk”. Ashtu siç pritej në transfertën e vështirë të Stambollit, ishin vendasit që diktuan lojën dhe u munduan që të shënonin sa më

Tirana mund Dinamo Batumin dhe siguron një mega përballje me Beshiktashin

Skuadra nënkampione e Shqipërisë, Tirana ka bërë mrekullinë në Gjeorgji, duke mundur me shifrat 2:1 skuadrën e Dinamo Batumit dhe duke siguruar një mega përballje ndaj gjigandëve turq të Beshiktashit në raundin e dytë të Ligës së Konferencës, njofton “infOSport.mk”. Tirana e Shehit, zhvilloi një ndeshje të madhe në transfertë, ndryshe

Tirana i shpëton humbjes fare në fund, udhëtuesi vendoset në Gjeorgji!

Tirana vuan, por ia del të shmangë humbjen ndaj gjeorgjianëve të Dinamo Batumit në ndeshjen e parë të turit të parë eliminator të Ligës së Konferencës, ndeshje kjo që u zhvillua sonte në “Air Albania” në Tiranë, njofton “infOSport.mk”. Pas pjesës së parë pa gola, “bardheblutë” e Tiranës e panë veten

Tirana mund Struga Trim Lum në gjeneralen para europiane

Skuadra nënkampione e Shqipërisë, Tirana ka mundur 2:1 kampionin e Maqedonisë, FC Struga Trim Lum në ndeshjen kontrolluese, që u zhvillua sot në Ohër, njofton “infOSport.mk”. Skuadra strugane luajti shumë më mirë në këtë ndeshje, mirëpo u ndëshkua në dy raste përmes kundërzbritjeve, kur fillimisht Hila në minutën e 37-të kaloi

Tirana pak para mesnate prezantoi ish futbollistin e saj, Albi Doka (VIDEO)

Vetëm disa minuta para mesnate, Tirana ka zyrtarizuar rikthimin e Albi Dokës. Mbrojtësi  do të veshë fanellën e nënkampionëve të  Shqipërisë  për sezonin e ri, duke u vënë  menjëherë nën urdhrat e trajnerit, Orges Shehi. Në  këtë  mënyrë , Tirana rikthen në shtëpi “djalin” e saj, ndërsa shtojnë kështu në mbrojtje alternativa