E shëmtuar, në Kosovë përleshen futbollistët, në Shqipëri nga tribuna goditet trajneri i Partizanit! (VIDEO)

E mërkura po sjellë ndeshje futbolli në elitën e futbollit shqiptarë, por njëkohësisht edhe atë të Kosovës, njofton “infOSport.mk”. Duke pasur parasysh rëndësinë e pikëve, ndeshja e javës së 31-të midis Ballkanit dhe Llapit në Suharrekë në disa raste gjatë pjesës së parë solli disa përleshje mes futbollistëve, me ç’rast erdhi

Nuk mjafton goli i Demir Imerit, Vllaznia dorëzohet në Shkodër përballë Laçit

Demir Imeri ka dhuruar edhe një paraqitje shumë të mirë me fanellën e Vllaznisë së Shkodrës, skuadër kjo që sot u dorëzua në Shkodër përballë Laçit të Shpëtim Duros, njofton “infOSport.mk”. Futbollisti kërçovarë shënoi golin e vetëm për Vllazninë, skuadër kjo që në fund u mund 2:1 nga Laçi. Që të tre

Ish sulmuesi i Pobedës, Nvabueze pranoi çmimin “Këpuca e Artë”

Ish sulmuesi i Pobedës, Kyrian Nvabueze ka pranuar sot trofeun “Këpuca e Artë”, pasi u shpall golashënuesi më i mirë i sezonit që sapo lamë pas në Superligën shqiptare. Futbollisti nigeriano-amerikan, edicionin e kaluar me fanellën e Laçit realizoi plotë 24 gola. Këtë çmim në ambientet e Federatës shqiptare, Nvabueze e

Ish sulmuesi i Pobedës braktis Shqipërinë, transferohet në Izrael!

Ish sulmuesi i Pobedës, që së fundmi ishte pjesë e Laçit në Superligën shqiptare, Kirian Nuabueze, karrierën e tij mund ta vazhdojë në Izrael, transmeton “infOSport.mk”. Sipas mediave qipriote dhe izraelite, “Këpuca e Artë” e sezonit 2019-2020 në Superligën e Shqipërisë shihet si zëvendësuesi ideal i sulmuesit izraelit, Ben Sahar te

E bujshme, Laçi arrin marrëveshje me ish-futbollistin e Atletiko Madridit

Laçi ka bërë një transferim mjaft të bujshëm në ditën e fundit të merkatos së janarit në Superligën shqiptare. Skuadra laçiane ka arritur marrëveshje me ish futbollistin e Atletiko Madridit, Dembabaki Jomba. Bëhet fjalë për një sulmues me pasaportë amerikane (njësoj si Kirian Nuabueze), por me origjinë nga Sierra Leone, i