Vllaznia zhgënjen, Partizani eliminohet nga gjigandët e Bazelit

Vllaznia e Mevlan Adilit është eliminuar nga Liga e Konferencës pasi të enjten mbrëma në “Loro Boriçi” të Shkodrës u mund sërish nga skuadra qipriote e AEL Limasol, njofton “infOSport.mk”. Njëjtë sikurse një javë më parë, edhe në ndeshjen si vendas, Vllaznia pësoi disfatë minimale 1:0. Shkodranët tentuan gjithçka në këtë ndeshje,

Opinioni i trajnerit Gjoka pas eliminimit nga Liga e Konferencës

Shkëndija me Ernest Gjokën në krye ka përjetuar aventurën më të rëndë europiane, që kur se skuadra tetovare po na prezanton në arenën ndërkombëtare nën ëmbrellën e kompanisë gjigande “Ecolog”, shkruan “infOSport.mk”. Shkëndija pasi u eliminua në mënyrë turpëruese nga NS Mura që në raundin e parë të Ligës së Kampionëve,

Ja me kë do luaj Prishtina në fazën tjetër të Ligës së Konferencës

Prishtina e Zekirja Ramadanit ka shkruar historinë sonte, duke u kualifikuar për herë të parë në raundin e tretë të Ligës së Konferencës, kompeticion ky më i ri në nivel klubesh i krijuar nga ana e UEFA-s, njofton “infOSport.mk”. Edhe përkundër disfatës 4:2 sonte në transfertë përballë skuadrës uellsiane të Connah’s

Njihuni me 3 skuadrat shqiptare që u kualifikuan në turin e tretë të Ligës së Konferencës

Sonte në program ishin ndeshjet e xhiros së dytë të raundit të dytë kualifikues të Ligës së Konferencës, aty ku pjesëmarrës kishim një numër rekord skuadrash shqiptare, shkruan “infOSport.mk”. Plotë 8 skuadra nga trojet shqiptare luajtën në këtë fazë, mirëpo vetëm 3 prej tyre arritën që të shkruajnë historinë, duke u

Ish trajneri i Shkëndijës kualifikon Laçin në turin e tretë të Ligës së Konferencës

Laçi ka bërë historinë duke marrë një barazim historik 0:0 përballë rumunëve të Krajovës dhe duke u kualifikuar për në turin e tretë të Ligës së Konferencës, shkruan “infOSport.mk”. Kurbinasit ishin dominues në të gjitha aspektet duke zhvilluar një super ndeshje me plotë raste për shënim. Ndeshja u duk sikur nuk do

Zekirja Ramadani shkruan histori me FC Prishtinën

Edhe përkundër disfatës 4:2 në transfertën në Uells ndaj skuadrës së Connah’s Quay Nomads FC, skuadra e FC Prishtinës ka kaluar tutje në Ligën e Konferencës, njofton “infOSport.mk”. Skuadra kampione e Kosovës, që udhëhiqet nga shkupjani Zekirja Ramadani do të luaj në turin e tretë eliminatorë të këtij kompeticioni, kjo falë

E pamerituar, Nuhiu me Dritën e tij eliminohen fare në fund nga gjigandët holandez të Fejenordit! Drita e Gjilanit, që udhëhiqet nga strategu shkupjan, Ardian Nuhiu, pa meritë u eliminuan nga Liga e Konferencës, edhe atë nga një skuadër gjigande, siç është Fejenordi holandez, njofton “infOSport.mk”. Pas barazimit 0:0 në Prishtinë, skuadra

Shkëndija për turp, mbyll aventurën europiane pa asnjë fitore dhe gol të shënuar

Shkëndija ka mbyllur aventurën europiane në mënyrën më të keqe, që kur se kjo skuadër po na prezanton në Europë nën ëmbrellën e “Ecolog”. 4 ndeshje, 4 disfata dhe asnjë gol të shënuar. Vërtetë një gjë të tillë nuk e kishte pritur askush, mirëpo ja që ndodhi, ndërsa e gjithë