Ish trajneri i Shkëndijës kualifikon Laçin në turin e tretë të Ligës së Konferencës

Laçi ka bërë historinë duke marrë një barazim historik 0:0 përballë rumunëve të Krajovës dhe duke u kualifikuar për në turin e tretë të Ligës së Konferencës, shkruan “infOSport.mk”. Kurbinasit ishin dominues në të gjitha aspektet duke zhvilluar një super ndeshje me plotë raste për shënim. Ndeshja u duk sikur nuk do

Drita e bënë Duron trajnerin më të paguar në Kosovë!

Gjatë ditës së sotme skuadra kampione e Kosovës në futboll, Drita, pritet të bëjë prezantimin zyrtar të teknikut Shpëtim Duro, i cili në të kaluarën ka udhëhequr edhe Shkëndijën e Tetovës. Strategu 58-vjeçar nga Tirana me skuadrën gjilanase pritet të firmosë kontratë një vjeçare, duke u renditur në një ndër trajnerët

Duro: Jam i kënaqur me Muaremin, ai ka cilësi dhe do të na ndihmojë shumë!

Flamurtari humbi nga Skenderbeu me rezultat 1:0, ndërsa në këtë ndeshje debutoi futbollisti shkupjan Muarem Muaremi. Blerja më e bujshme e merkatos së dimrit, u përfshi titullar në këtë sfidë, ndërsa u duk jo në formë e tij më të mirë, por megjithatë Duro e komentoi pas ndeshjes. “Muarem është një