Tairi: Ta nisim mbarë edhe këtu dhe në fund të sjellim trofeun e Kupës në Strugë

Struga Trim Lum sot si mysafir në Negotinë, kundër Vardarit të këtij qyteti, do të zhvilloj takimin e 1/16 së finales në kuadër të Kupës së Maqedonisë, njofton "infOSport.mk". Ekipi strugan është favorit absolut në këtë ndeshje, ndërsa një gjë të tillë pranon edhe kapiteni Flamur Tairi. Ai madje shprehet shumë

Struga definitivisht nuk ndalet, çfarë po ndodh me FC Shkupin dhe Shkëndijën!

Struga Trim Lum definitivisht nuk po ndalet këtë edicion në Ligën e Parë, teksa edhe në xhiron e 6-të regjistroi fitore, duke vazhduar pa asnjë gabim përballë kundërshtarëve të saj, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e rradhës që e përjetoi forcën e struganëve në lëkurën e vetë, ishte Akademia Pandev, që dështoi para

Në Strumicë takohen dy sulmet më efikase

Në Strumicë, më konkretisht në qendrën sportive të “Akademia Pandev”, skuadra nikoqire me të njëjtin emëri do të mirëpret kryesuesit aktual të Struga Trim Lum, njofton “infOSport.mk”. Njëherit kjo ndeshje konsiderohet edhe si derbi i javës. Edhe pse në të kaluarën në ndeshjet mes këtyre dy skuadrave nuk janë shënuar shumë