Trajneri Zaharievski flet pas fitores ndaj Sasa-s në kuadër të Kupës

Struga Trim Lum vazhdon me paraqitjet pozitive këtë edicion në futbollin vendor. Pas rezultateve pozitive në kampionat, skuadra e Srgjan Zaharievskit, kaloi me mjaft sukses edhe pengesën e parë në kuadër të Kupës, njofton “infOSport.mk”. Në ndeshjen e 1/16 së finales, ekipi strugan mundi Sasa-n në Kamenicë me shifrat 2:0. Kjo

Struga Trim Lum dhe Renova bëjnë detyrën, Ak. Pandev fiton derbin ndaj Makedonija GJ.P

Struga Trim Lum në minutën e 94-të siguroi fitoren e madhe ndaj Skopjes, ndërsa po në atë minutë, Renova shënoi edhe golin e dytë, duke konfirmuar fitoren e madhe në transfertën në Kavadar përballë Tikveshit, njofton “infOSport.mk’’. Fitore këto shumë të rëndësishme për dy skuadrat shqiptare që figurojnë lartë në renditje.