Reagimi i FC Shkupit pas ndodhive të djeshme në Tetovë: “Asnjë rivalitet nuk mund të tejkalojë miqësinë dhe vllazërinë”

Të dielën në stadiumin e qytetit të Tetovës u zhvillua derbi shqiptarë midis Shkëndijës dhe FC Shkupit. Edhe pse pritej një festë e vërtetë në këtë super përballje, një gjë e tillë nuk ndodhi, pasi ndeshja në fjalë në disa raste u ndërpre për shkak hudhjes së gjësendëve të ndryshme

Provokimi i Ballistëve, “Slloga Jugomagnat, Shvercerat Çair” e shkruar me kirilicë!? (VIDEO)

Pankarta që shihni në foto e që ishte shkruar me kirilicë, “Slloga Jugomagnat, Shvercerat Çair”, u ishte dedikuar tifozëve të FC Shkupit. Ishte ky një ngacmim i grupit të tifozëve të Shkëndijës “Ballistët”, të cilët tashmë disa vite me rradhë kanë mosmarrëveshje me tifo grupin shqiptarë nga Shkupi, shkruan “infOSport.mk”. Kjo