Ballistët në element, por Shkëndija në fund i la pa koment duke barazuar sërish ndaj FC Shkupit! (VIDEO)

Derbi i shumëpritur midis dy skuadrave shqiptare, Shkëndija dhe FC Shkupit, i zhvilluar në Tetovë, u mbyll me barazim pa gola, me ç’rast këto dy skuadra vazhduan traditën e barazimeve, që tashmë shkon në 7 të tilla të njëpasnjëshme, shkruan “infOSport.mk”. Edhe përkundër shiut, stadiumi i Tetovës mirëpriti diku rreth 8000

E dhimbshme, në moshë 23-vjeçare humb jetën ish futbollisti i FC Shkupit!

Ish futbollisti i FC Shkupit, Mariano Ondo Monsuh Angong, është ndarë nga kjo botë në moshën e tij 23-vjeçare, pasi i njëjti kishte pësuar sulm në zemër gjatë kohës kur po zhvillonte stërvitje me kombëtaren e Guinejës Ekuatoriale, përcjellë “infOSport.mk”. Mariano Ondo pjesë e FC Shkupit ishte nga shkurti deri gushtin

Adentunxhi më në fund gjen golin në futbollin vendor, paralajmëron Shkëndijën!

FC Shkupi të mërkurën në Strumicë mundi Bellasicën me shifrat 3:1, duke u kualifikuar për 1/8 e finales së Kupës, njofton “infOSport.mk”. Kostarikani, Fredy Alvarez realizoi dy gola në këtë ndeshje, derisa një gol tjetër realizoi Sandej Adentunxhi. Për sulmuesin nigerian, i cili edicionin e kaluar u shpall golashënuesi më i mirë