Liga për fëmijë pranë FFM-së, FC Shkupi gjenerata 2016 në mesin e 8 skuadrave më të mira në vend

Fc Shkupi, gjenerata U8, në garat pranë Ligës së Federatës së Futbollit të Maqedonisë, edicionin që lamë pas arriti që të luaj deri në ndeshjet e “Final Four”.

Në 1/8 e finales të besuarit e trajnerit Samet Sinani shënuan fitore ndaj FK Evrogol nga Prilepi, mirëpo u ndalën në çerekfinale.

Vetë inkuadrimi në mesin e 8 skuadrave më të mira në shtet, është një sukses i madh për këtë skuadër, gjenerata 2016-të, që gjatë gjithë sezonit treguan mjaft potencial dhe efikasitet të lartë. (infOSport.mk)

Leave a Reply