Leonard Zhuta rikthehet të luaj në futbollin skandinav

Leonard Zhuta edhe zyrtarisht karrierën e tij e ka vazhduar në Norvegji, duke nënshkruar me ekipin e Valerenga, njofton “infOSport.mk”. Zhuta së fundmi ishte pjesë e skuadrës italiane të Leçe, te e cila skuadër ishte transferuar shtatorin e vitit 2020. Në këtë mënyrë Zhuta rikthehet të luaj sërish në futbollin skandinav, aty

Leonard Zhuta nënshkruan me Leçen dhe shpreson rikthimin në “Serie A”

Ish reprezentuesi i Maqedonisë, Leonard Zhuta, karrierën e tij ka vendosur ta vazhdojë në Itali, duke nënshkruar kontratë dy vjeçare me skuadrën e Leçes, që edicionin e ri do të bëjë gara në “Serie B”, njofton “infOSport.mk”. 28-vjeçari Zhuta te skuadra e Leçes transferohet nga rradhët e skuadrës suedeze të Haken,

Kupa e Kroacisë, Ademi në finale me Dinamon, fiton Rijekën e Zhutës (VIDEO)

Reprezentuesi i Maqedonisë Arian Ademi me skuadrën e tij Dinamon e Zagrebit është kualifikuar në finale të Kupës së Kroacisë, pasi eliminuan nga ky kompeticion Rijekën ku luan shqiptari tjetër nga Maqedonia Leonard Zhuta. Dinamo fitoi takimin gjysmëfinal me shifra 3:0,  me golat që u shënuan nga Hajrovic, Sodani dhe Çoriç,

Zhuta shpërrthen me një super gol për Rijekën (VIDEO)

Leonard Zhuta ka shënuar një super gol në fitoren 4:0 të Osijekut ndaj Istras në kuadër të javës së 21-të, njofton "infOSport.mk". Strugani shënoi golin e fundit në minutën e 89-të,  kur nga gjuajtja e lirë realizoi një super gol dhe vendosi rezultatin përfundimtarë, Rijeka 4, Istra 0. Ndryshe para tij në

Zhuta dhe Ahmedi vetëm një hap larg Ligës së Kampionëve

Dy futbollistët shqiptarë nga Maqedonia Leonard Zhuta dhe Valon Ahmedi janë vetëm një hap larg kualifikimit në Ligën e Kampionëve me skuadrat e tyre, Rijekën, gjegjësisht, Mariborin. Që të dyja skuadrat ballkanase arritën që të kualifikohen në fazën “play-off” të Ligës së Kampionëve Evropian, pasi të mërkurën në mbrëmje eliminuan Salzburgun,