Eskalon situata në SuperKupën e Kosovës në basketboll, përleshje mes “Plisave” dhe “Torcidave”

Ka eskaluar situata në finalen e Superkupës së Kosovës në basketboll, që në këto momente po zhvillohet në Prishtinë, njofton “infOSport.mk”. Pas përfundimit të pjesës së parë, që u mbyll me shifrat 28:23 në favor të skuadrës së Sigal Prishtinës, një përleshje masive ka ndodhur mes tifozëve të të dyja skuadrave. Ndryshe

Ditë zie për Plisat, vritet tifozi që të shtunën e përkrahi Prishtinën në Gjilan

Ditë zie për tifozerinë e Prishtinës, “Plisat”, por edhe vetë klubin nga kryeqendra kosovare. Tifozi Lekë Bulliqi ka ndërruar jetë pas një atentati të ndodhur dje në lagjen Arbëria të Prishtinës. Njoftimin e ka bërë të ditur vetë tifozeria Plisat. “Pas një atentati me armë të ndodhur dje në lagjen “Arbëria”, me

Plisat me aksion për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti në Shqipëri

Tash është koha që të veprojmë. Kështu e nisin shkrimin e tyre në “facebook” grupi i tifozëve “Plisat”, të cilët shprehën gatishmërinë e tyre për të ndihmuar vëllezërit shqiptarë të Shqipërisë, pas tërmetit që shkaktoi edhe viktima, njofton “infOSport.mk”. Plisat po grumbullojnë ushqim dhe veshmbathje për familjet në nevojë dhe të

“Plisat” u kundërpërgjigjen “Dardanëve” (FOTO)

Tifo grupi i njohur “Plisat” në takimin e djeshëm midis Shqipërisë dhe Bosnje e Hercegovinës hapën një pankartë, përmes së cilës kritikuan tifo-grupin “Dardanët”, teksa shkruanin: “Nuk ka këshillë më të keqe, nga ajo që shtyn njeriun të mohojë Kombin e vet”. Kujtojmë që në takimin mes Kosovës dhe Islandës që