Sonte në palestrën “Shaban Trstena” luhet derbi KB Çair 2030 – MZT Skopje, flet trajneri Ramadani

Sonte prej orës 20:30 në sallën sportive “Shaban Tërstena” në Çair do të zhvillohet derbi i madh në elitën e basketbollit vendor, midis Çair 2030 dhe liderit të renditjes dhe njëherit kampionit në fuqi, MZT Skopje nga Aerodromi. Kjo ndeshje do të jetë një sfidë serioze për “djemtë” e trajnerit Erhan