Disfata ndaj Francës, Gjermania thyen rekordin negativ prej 61 vitesh!

Franca arriti të marrë një fitore të madhe në Munih përballë Gjermanisë në sfidën e cilësuar si ‘’finalja e parakohshme’’. Ndeshja ishte mjaft e luftuar, por francezët dominuan me talentet e tyre në fushë të cilët dhuruan spektakël. Gjermania nuk humbi vetëm 3 pikët, por regjistroi dhe një rekord negativ. “Pancerat” për herë

Shënuan dy gola, por vetëm një autogol ju siguroi fitoren “gjelave” ndaj Gjermanisë (VIDEO)

Kampionja e Botës në fuqi, Franca e ka nisur me këmbë të mbarë aventurën në Euro 2020, aty ku shihet si një ndër skuadrat pretendente për titull, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Deshamp ishte më e mirë se Gjermania sonte në “Allianc Arena” në Munih, ndërsa vetëm një autogol ju mundësoi atyre

Francezet numëruan deri në 11 ndaj vashave të Maqedonisë së Veriut

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll, në konkurencë të femrave ka pësuar një debakël mbrëmë në ndeshjen në transfertë ndaj kombëtares së Francës, njofton “infOSport.mk”. Vashat e përzgjedhura të trajnerit Kiril Izov pësuan disfatë 11:0, duke pësuar kështu disfatën e 6-të nga gjithsej 7 ndeshje të zhvillluara në kuadër të grupit

Ndeshja Shqipëri-Francë nuk do të zhvillohet në “Arenën Kombëtare”!?

Nëse Kombëtarja e Shqipërisë ndeshjen e fundit eliminatore për Euro 2020 kundër Francës do të dëshirojë që ta zhvillojë në “Arenën Kombëtare”, atëherë FSHF do të duhet që me urgjencë të bëjë ndryshime të mëdha në impiant e të ofrojë kushte më të përshtatshme për mediat dhe transmetimin televiziv. Kjo ka

Gafa me himnin shqiptarë “gjelave” do ju kushtojë 100 mijë euro

Gafa me himnin shqiptar, pritet t’i kushtojë shtrenjtë Federatës Franceze të Futbollit. Prestigjiozja franceze, “L’Equipe” bën me dije se ngjarja nuk është pritur mirë nga UEFA, e cila ka hapur një procedim disiplinor për “gjelat”. Media franceze raporton se dënimi do të bëhet publik me 17 tetor, teksa Franca pritet të dënohet