Voska Sport mbush bateritë në Strumicë, trajneri Cicmiloviq optimistë: “Të dielën shkruajmë historinë”

Voska Sport që nga dita e enjte është transferuar në Strumicë, aty ku skuadra shqiptare nga Ohri, të dielën do të zhvillojë ndeshjen për jetë a vdekje kundër Tikveshit, njofton “infOSport.mk”. Kjo ndeshje do të përcaktojë se cila prej këtyre dy skuadrave edicionin e ardhshëm do të luaj në mesin e

Presidenti Nefi Useini prezent në stërvitjen e Voska Sport para nisjes nesër për në Strumicë

Sot skuadra e Voska Sport ka bërë stërvitjen e fundit në Ohër, në të cilën prezent ishte edhe presidenti Nefi Useini. Prezenca e tij ishte shumë domethënëse për ekipin, i cili po lufton për një vend në Ligën e Parë, njofton “infOSport.mk”. Përveç këshillave të trajnerit Rade Cicmiloviq, futbollistët e Voska

Ndryshon vendi i zhvillimit të ndeshjes së balotazhit midis Tikveshit dhe Voska Sport

Edhe pse fillimisht ishte caktuar që ndeshja e balotazhit midis Tikveshit dhe Voska Sport të zhvillohet në  Prilep, e njëjta do të zhvillohet në arenën “Todor Proeski” në Shkup, njofton “infOSport.mk”. Një gjë të tillë vendosi Komisioni i garave pranë FFM-së, kjo ndoshta edhe për shkak largësisë së stadiumit të kryeqendrës

Caktohen ndeshjet e balotazhit, ja me kë do të luaj skuadra shqiptare e Voska Sport

Para pak minutash në hapësirat e Federatës së Futbollit, është hedhur shorti për ndeshjet e balotazhit për inkuadrim në Ligën e Parë, njofton “infOSport.mk”. Goglat deshën që skuadra shqiptare e Voska Sport të takohet me Tikveshin, ndërkohë në përballjen tjetër do të luajnë Skopje dhe Bellasica. Që të dyja ndeshjet do të

“Garda e nderit” nga futbollistët e Voska Sport për Sileksin që edicionin e ardhshëm do të luaj në Ligën e Parë

Në Kratovë para pak minutave filloi ndeshja derbi e javës së fundit në Ligën e Dytë – Perëndim, midis Sileksit dhe Voska Sport, njofton “infOSport.mk”. Nëse skuadra vendase ka siguruar kualifikimin në Ligën e Parë, një gjë e tillë nuk mund të thuhet edhe për Voska Sport, skuadër kjo që sot