Izair Emini vërshohet nga ofertat

Izair Emini aktualisht është një futbollistë i lirë, mirëpo si duket jo edhe shumë kohë. Në adresë të mesfushorit tetovarë kanë arritur shumë oferta, përfshirë këtu skuadra nga Maqedonia e Veriut, Kosova dhe Shqipëria, njofton “infOSport.mk”. Emini ditë më parë me pëlqim të dyanshëm u nda me Dritën e Gjilanit, me

Pas Shabanit, edhe Emini ndahet me Dritën e Gjilanit

Pas Bunjamin Shabanit, është Izair Emini, futbollisti i rradhës që ndahet me Dritën e Gjilanit, njofton “infOSport.mk”. Një gjë të tillë kishte bërë të ditur vetë mesfushori tetovar, përmes një postimi në profilin e tij në “facebook”. “Pershendetje te gjitheve deshe te ju njoftoj pas nje periudhe njevjecare me Fc.Driten,nga sot

Izair Emini, një kampion i lindur për trofe

Izair Emini, një futbollist ky i lindur kampion. Pas 3 titujve rradhazi kampion, një me Kukësin në Superligën e Shqipërisë dhe dy rradhazi me Shkëndijën e Tetovës, Emini, sot ka bashkëngjitur edhe titullin e katërt rradhazi, këtë herë me Dritën e Gjilanit në Superligën e Kosovës, njofton “infOSport.mk”. Vërtetë një sukses

Gjithçka e kaluar me sukses, Emini i bashkohet Dritës në stërvitje

Izair Emini ndjehet mirë, ndërsa këtë më së miri e dëshmon me rikthimin e tij në stërvitje te skuadra e Dritës. Mesfushori tetovar që mbron ngjyrat e skuadrës gjilanase ishte futbollisti i vetëm nga Superliga e Kosovës që kishte rezultuar pozitiv me “Covid-19”. Ai kishte rezultuar pozitiv në testin e parë

Ish futbollisti i Shkëndijës golin e sotëm ndaj Flamurtarit i’a dedikoi Izair Eminit

Astrit Fazliu është një emër i njohur edhe për futbollin tonë vendor. Sulmuesi ferizajas në këtë kaluarën kishte qenë pjesë e Shkëndijës së Tetovës, ndërsa aktualisht i njëjti mbron ngjyrat e Dritës së Gjilanit, që udhëhiqet nga strategu shkupjan, Ardian Nuhiu, njofton “infOSport.mk”. Fazliu rezultoi deçiziv në fitoren e sotme të

Emini sot i nënshtrohet testit të tretë “Covid 19”

Izair Emini ishte futbollisti i parë i Superligës së Kosovës, i cili rezultoi pozitiv në testet për Covid-19. Mesfushori tetovar kishte rezultuar pozitiv me koronavirus pas testimeve të para të kryera në Shkup në spitalin privat “Acibadem Sistina”, derisa menjëherë ishte izoluar në shtëpinë e tij. Pa simptoma dhe në gjendje

Emini rezulton negativ në testin e dytë “Covid 19”, mirëpo sërish nuk mund ti bashkohet Dritës!

Mesfushori tetovar i Dritës së Gjilanit, Izair Emini, gjatë ditës së sotme përmes profilit të tij zyrtarë në “facebook” ka njoftuar se ka dal negativ në testin e dytë për “Covid 19”. Në testin e parë para pak ditëve ish futbollisti i Shkëndijës kishte dal pozitiv. Ai kishte insistuar të ri-testohet,

Ardian Nuhiu i lumtur për rikthimin, flet edhe për rastin e Eminit

Superliga e Kosovës tashmë ka marrë “dritën jeshile” nga Ministria e Shëndetësisë për rikthmin në fushat e blerta, ndërsa prej dje skuadrës së Dritës i janë bashkuar edhe futbollistët nga Maqedonia e Veriut, me në krye trajnerin Ardian Nuhiu. Ai në një prononcim për “infOSport.mk” u shpreh mjaft i lumtur