FC Shkupi, FC Struga dhe Sileksi sot zhvillojnë ndeshjet europiane…kush do kalojë tutje

Tre skuadrat përfaqësuese të Maqedonisë së Veriut në UEFA Ligën e Konferencës, FC Shkupi, FC Struga Trim Lum dhe Sileksi sot do të zhvillojnë ndeshjet e tyre kthyese në kuadër të Ligës së Konferencës, njofton “infOSport.mk”. Të parët që dalin në mejdan, janë futbollistët e Struga Trim Lum, të cilët me

Teuta sërish pazar në Maqedoni, pas Dragarskit, transferon edhe sulmuesin e Sileksit, Georgiev

Teuta ka bërë edhe goditjen e tretë në merkato, teksa gjatë ditës së sotme ka konfirmuar marrëveshjen me sulmuesin e spiaktur të Sileksit, Pepi Georgiev, njofton “infOSport.mk”. Para tij, skuadra durrsake kishte angazhuar edhe mbrojtësin e Pelisterit, Hristijan Dragarski, ndërsa brenda ditës së sotme kishte gjetur akordin edhe me mbrojtësin

Renova vazhdon të jetë aktive në merkato, vjen edhe përforcimi i tretë

Renova vazhdon të jetë aktive në merkato, teksa gjatë ditës së sotme “gjipspunuesit” kanë firmosur kontratë një vjeçare me mesfushorin e Sileksit, Viktor Serafimovski, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për një futbollistë 25-vjeçar, që është prodhim i shkollës së Vardarit, ndërsa në të kaluarën kishte luajtur gjithashtu edhe për skuadrat si, EuroMilk,

Struga Trim Lum në Kratovë për të shkruar historinë, Shkëndija në Tetovë feston “kuqezi”

Ditën e sotme do të luhen 6 përballjet e vlefshme për javën e fundit të sezonit 2020/2021 në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. E gjithë vëmendja do të përqëndrohet në Kratovë, aty ku Struga Trim Lum kërkon të shkruajë historinë. Në rast triumfi në përballjen e sotme ndaj Sileksit,

Struga Trim Lum nuk i’a arriti qëllimit, Sileksi siguron finalen pas plotë 24 viteve (VIDEO)

Sileksi ka shënuar fitore minimale 1:0 në ndeshjen e dytë gysmëfinale të Kupës së Maqedonisë kundër Struga Trim Lum, duke siguruar finalen e madhe pas plotë 24 viteve, njofton “infOSport.mk”. Në një ndeshje, në të cilën Struga Trim Lum kishte më shumë nga loja, si duket dëshira e madhe për të