Emini beson se Makedonija GJ.P ka kualitet për të rikthyer Kupën në Gjorçe!

Finalja e Kupës së Maqedonisë në futboll merr gjithë vëmendjen sot në vendin tonë. Dy skuadrat finaliste, Makedonija GJ.P dhe Sileksi besojnë fuqishëm tek trofeu, edhe pse në fund patjetër të kemi një humbës. Optimizmi është prezent në të dyja taboret, sidomos tek futbollistët e Makedonija GJ.P, që janë të gatshëm

Lamallari: Finalja është finale, kush gabon më pak, ai do jetë edhe fituesi

Sileksi zhvilloi një super sezon në Ligën e Dytë – Perëndim, ndërsa paralelisht kjo skuadër shkëlqeu edhe në ndeshjet e Kupës, duke arritur për të dytin vit me rradhë në finale. Edicioni i kaluar u buzëqeshi atyre, pasi triumfuan përmes ruletit të penaltive ndaj Akademia Pandev, ndërsa mbetet të shihet

Sot finalja e Kupës, kush do jetë udhëtuesi i fundit në Europë, Makedonija GJ.P apo Sileksi?

Sot me ndeshjen finale të Kupës midis Makedonija Gj.P dhe Sileksit, edhe përfundimisht do të mësojmë udhëtuesin e fundit për në garat europiane, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Sileksit mbron trofeun e këtij kompeticioni, pasi edicionin e kaluar mundi Akademia Pandevin përmes ruletit të penaltive. Njëherit kjo skuadër bëhet e para që

“Garda e nderit” nga futbollistët e Voska Sport për Sileksin që edicionin e ardhshëm do të luaj në Ligën e Parë

Në Kratovë para pak minutave filloi ndeshja derbi e javës së fundit në Ligën e Dytë – Perëndim, midis Sileksit dhe Voska Sport, njofton “infOSport.mk”. Nëse skuadra vendase ka siguruar kualifikimin në Ligën e Parë, një gjë e tillë nuk mund të thuhet edhe për Voska Sport, skuadër kjo që sot