Me 16 mars hidhet shorti për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës

Me 16 mars në hapësirat e Federatës së Futbollit të Maqedonisë do të hidhet shorti për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës, njofton “infOSport.mk”. Skuadrat që kanë arritur deri në këtë fazë, janë: Struga Trim Lum, Makedonija GJ.P, Akademia Pandev dhe Sileks. Risi për këto ndeshje të Kupës së Maqedonisë këtë edicion, është se

Një bullgar për mbrojtjen e Sileksit!

Sileksi ka përforcuar mbrojtjen edhe me një bullgar. Pas largimit të dyshes Grozdanoski – Kirovski, drejtuesit e skuadrës nga Kratova fillimisht sollën Jordan Serafimovskin nga rradhët e Bellasicës, ndërsa tashmë së fundmi kanë angazhuar edhe mbrojtësin bullgar të Eter, Svilen Sherev, njofton “infOSport.mk”. Sherev është 28-vjeçar, ndërsa deri më tani në

Sileksi gjenë shumë shpejtë zëvendësuesin e Grozdanoskit

Sileksi ka reaguar shumë shpejtë në merkato, teksa pas largimit të Hristijan Grozdanoskit, ka arritur akordin me mbrojtësin, Jordan Serafimovski,njofton “infOSport.mk”. 29-vjeçari Serafimovski në Kratovë vjen nga rradhët e Bellasicës, pjesë e së cilës skuadër ishte që nga vera e vitit 2015-të, ndërsa gjatë karrierës së tij i njëjti kishte

ZYRTARE, Rabotniçki bënë për vete mbrojtësin e Sileksit

Rabotniçki prej dje edhe zyrtarisht ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror. “Romantikët” gjatë ditës së djeshme prezantuan plotë 5 emra të rinj, ndërsa siç mëson “infOSport.mk”, ata kanë bërë për vete edhe mbrojtësin e Sileksit, Hristijan Grozdanoski. Me këtë të fundit, Rabotniçki ka nënshkruar kontratë një vjeçare, ndërsa pritet që të