Pas Cvetanoskit, Ak. Pandev nënshkruan edhe me sulmuesin gjeorgjian, Ergemlidze

Akademia Pandev ka vazhduar me transferimin e futbollistëve të rinj, me të cilët drejtuesit e skuadrës besojnë se në pranverë pa shumë probleme do të siguronin mbijetesën në mesin e më të mirëve në futbollin vendor, shkruan “infOSport.mk”. Emri i fundit që i bashkohet skuadrës nga Strumica, është sulmuesi gjeorgjian, Mikeil

Aleksandar Vasoski nuk është më trajner i Ak. Pandev!

Pas serisë së rezultateve negative dhe disfatës së sotme 2:0 ndaj Rabotniçkit në Strumicë, Aleksandar Vasoski ka dhënë dorëheqje nga posti i trajnerit te Ak. Pandev, raporton “infOSport.mk”. Staretegu shkupjan ka marrë përgjegjësinë për disfatën e sotme, por edhe rezultatet paraprake, që skuadrën nga Strumica e sollën në pozitën e parafundit. Në

Në Strumicë takohen dy sulmet më efikase

Në Strumicë, më konkretisht në qendrën sportive të “Akademia Pandev”, skuadra nikoqire me të njëjtin emëri do të mirëpret kryesuesit aktual të Struga Trim Lum, njofton “infOSport.mk”. Njëherit kjo ndeshje konsiderohet edhe si derbi i javës. Edhe pse në të kaluarën në ndeshjet mes këtyre dy skuadrave nuk janë shënuar shumë

Kampionët e Kosovës luajnë tenis me nënkamiponët e Maqedonisë, Ballkani-Ak.Pandev 6:1

Skuadra kampione e Kosovës, Ballkani ka treguar forcën e vërtetë përballë nënkampionëve të Maqedonisë, Akademia Pandev, duke i mundur këta të fundit me rezultatin 6:1 në stadiumin “Boris Trajkovski” në Shkup, njofton “infOSport.mk”. Gjatë pjesës së parë rezultati ishte 1:2 në favor të skuadrës nga Suhareka, që shkëlqeu në pjesën e