Ali Adem: Në Strumicë për të fituar dhe për të luajtur futboll të mirë

FC Shkupi nesër në kuadër të javës së 26-të përballet me Akademia Pandevin në transfertë. “Bardheblutë” nga Çairi pas ndeshjes së fundit kundër Renoës, në të cilën pësuan disfatë, kërkojnë të këndellën pikërisht ndaj skuadrës së Aleksandar Vasoskit, tek e cila skuadër mbizotëron një super atmosferë pas fitores ndaj Makedonija

Me 16 mars hidhet shorti për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës

Me 16 mars në hapësirat e Federatës së Futbollit të Maqedonisë do të hidhet shorti për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës, njofton “infOSport.mk”. Skuadrat që kanë arritur deri në këtë fazë, janë: Struga Trim Lum, Makedonija GJ.P, Akademia Pandev dhe Sileks. Risi për këto ndeshje të Kupës së Maqedonisë këtë edicion, është se

Ak.Pandev barazoi kundër skuadrës kosovare të Arbërisë, shënon ish futbollisti i Shkëndijës

Akademia Pandev ka barazuar 1:1 në ndeshjen e parë të zhvilluar në tokën turke, aty ku është transferuar tashmë disa ditë, për të zhvilluar fazën kryesore të përgatitjeve në prag të pjesës së dytë të kampionatit elitar në futbollin vendor, njofton “infOSport.mk”. Kundërshtarë i skuadrës nga Strumica ishte skuadra kosovare e