Ngjarje historike! Shqipëria U17 kalon në grupet e Europianit

Kombëtarja e Shqipërisë U-17, do të jetë pjesë e “Elite Round” ose e thënë ndryshe, grupeve të Europianit. Kuqezinjtë e vegjël arritën që të fitonin ndaj Suedisë dhe të barazonin me Uellsin, ndërsa u mundën vetëm kundër Kroacisë në eliminatoret e Europianit. Megjithatë djemtë e Bulkut janë kualifikuar më tej si

Maqedonia dhe Shqipëria U17 barazojnë në një ndeshje me 6 gola në Strugë

Ndeshja e parë miqësore midis Maqedonisë dhe Shqipërisë, të moshave deri në 17-vjeç, e zhvilluar në Srugë, është mbyllur me barazimin 3:3, njofton “infOSport.mk”. Doli të jetë kjo një ndeshje me shumë gola dhe me dy pjesë të ndryshme. Në të parën dominuan të përzgjedhurit e trajnerit Vujadin Stanojkoviq, duke

Kosova U17 mund moshatarët e saj të Shqipërisë

Përfaqësuesja U17 e Kosovës ka shënuar fitore minimale 1:0 në miqësoren përballë Kombëtares së Shqipërisë të kësaj grupmoshe që u zhvillua gjatë ditës së sotme në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër. Ekipi i drejtuar nga Besnik Kollari rezultoi më i mirë se sa kuqezinjtë, ndërsa golin e vetëm për “Dardanët” në

Talenti shqiptarë i Pelisterit nga Manastiri ftohet në Kombëtaren U17 të Shqipërisë

Kombëtarja U-17 e Shqipërisë, që udhëhiqet nga trajneri Xhemal Mustedanagiç nga data 19-25 tetor do të jetë nikoqir i një turneu zyrtar të UEFA-s, të vlefshëm për kualifikueset e kampionatit Europian të kësaj grupmoshe. Në këtë turne përveç Shqipërisë do të marrin pjesë edhe kombëtaret e Spanjës, Kroacisë dhe Lihtenshtejnit, ndërsa