ZYRTARE, Milot Rashica te Beshiktashi deri në vitin 2027

Milot Rashica edhe zyrtarisht sezonin e ri do të luaj sërish në Superligën turke, mirëpo këtë herë me fanellën e Beshiktashit. Ylli i përfaqësueses së Kosovës me ekipin “bardhezi” nga Stambolli ka nënshkruar një kontratë 4 vjeçare. LEXO GJITHASHTU: Milot Rashica “tradhëton” Galatasarajin, transferohet te Beshiktashi! Sipas mediave turke, ky transferim i Rashicës, skuadrës

Milot Rashica “tradhëton” Galatasarajin, transferohet te Beshiktashi!

Milot Rashica sonte ka udhëtuar drejt Turqisë për të nënshkruar me Beshiktashin, rivalët e mëdhenj të Galatasarajit, te e cila skuadër luajti edicionin e kaluar në formë huazimi nga rradhët e Noruiçit. Pasi i përfundoi huazimi, Rashica sërish u rikthye në Angli te Noruiçi, drejtuesit e së cilës skuadër thuhet se

Rashica u shpall kampion me Galatasarajin në Turqi

Galatasaraji është shpallur kampion i Turqisë, duke rikthyer titullin pas 4 viteve, njofton “infOSport.mk”. Është ky titulli i 23-të për Galatasarajin, pjesë e së cilës skuadër këtë edicion ishte edhe reprezentuesi kosovar, Milot Rashica. Skuadra e drejtuar nga Okan Buruk shënoi fitore sonte në udhëtim ndaj Ankaragucu me rezultatin 4:1, për

Rashica shënoi, por Konjaspor ndërpreu serinë e fitoreve të Galatasarajit (VIDEO)

Konjaspor regjistroi fitore 2:1 përballë Galatasarajit në ndeshjen e vlefshme të javës së 26-të në Superligën turke, duke i dhënë fund serisë prej 14 fitoreve të skuadrës gjigande nga Stambolli, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Okan Buruk nuk gabonte që nga 22 tetori, kur kishte barazuar 2:2 si vendas kundër Alanyaspor. Pas

Rashica: Shqiptarët dhe turqit janë të ngjashëm, kulturat i kemi të ngjashme

Futbollisti shqiptarë i Galatasarajit, Milot Rashica, ka folur për të kaluarën e tij në vendlindjen e tij, si dhe marrëdhëniet mes Kosovës e Shqipërisë, me Turqinë. Rashica tha se marrëdhëniet mes Kosovës dhe Turqisë janë të ngushta dhe se njerëzit janë të ngjashëm sa i përket kulturës e ushqimit. “Në Turqi jetojnë

Galatasaraji po mendon seriozisht blerjen e kartonit të Rashicës!

Galatasaraji raportohet se po dëshiron ta kompletojë transferimin e plotë të Milot Rashicës nga skuadra angleze e Noruiç Siti. Mediat turke raportojnë se drejtuesit e Galatasarajit kanë mbetur të kënaqur me futbollistin e përfaqësueses së Kosovës dhe se duan të blejnë kartonin e tij edhe përfundimisht. Sulmuesi nga Vushtrria e Kosovës, gjigandëve

Milot Rashica bashkë me lojtarin e përfaqësueses së Maqedonisë në ekipin e javës nga EA Sports

Ylli i përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica bënë pjesë në formacionin e javës, falë dy paraqitjeve me “Dardanët”. Kosova i zhvilloi dy ndeshje miqësore ndaj Burkina Fasos dhe ndaj Zvicrës, kurse Rashica shënoi dy gola dhe asistoi në dy të tjerë. Kosova në “Fadil Vokrri” në Prishtinë mundi Burkina Fason me shifrat

2022-ta nis mbarë për Milot Rashicën, goli i tij kualifikon Noruiçin më tej në FA Kup (VIDEO)

Milot Rashica ka gjetur golin e tij të parë në futbollin anglez me fanellën e Noruiç, te e cila skuadër u transferua verën e vitit 2021, njofton “infOSport.mk”. Rashica shënoi golin e vetëm dhe të fitores për skuadrën e tij kundër Çarltonit në transfertë, ndeshje kjo e vlefshme për 1/32 e