Rashica dhe Muriqi shëtisin nëpër rrugët e Prishtinës

Futbollistët e përfaqësueses së Kosovës kanë zbarkuar në Kosovë. “Dardanët” do ta zhvillojnë ndeshjen e radhës miqësore më 1 qershor në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë nga ora 18:00, ku do të ballafaqohet me San Marinon. Milot Rashica dhe Vedat Muriqi janë parë teksa shëtisin me veturën luksoze të tipit Mercedes. Në

Milot Rashica largohet nga Verderi, por jo edhe nga Gjermania!

E ardhmja e Milot Rashicës është e lidhur sërish me Bundesligën gjermane. Të shumta kanë qenë hipotezat për një largim të mundshëm të talentit shqiptar të Kosovës nga Verder Bremeni, teksa së fundmi gazetari i njohur i “Sky Sports”, Maks Bielefeld ka zbuluar se për Rashicën është e interesuar skuadra

Elber: Rashica, futbollisti i vetëm i Verderit që mund të luaj te Bajerni i Munihut

Nëse ka një futbollitë te Verder Bremeni që mund të luajë pa problem te Bajerni i Munihut, ai është Milot Rashica. Kështu ka deklaruar legjenda e klubit “bavarez”, Xhiovane Elber, që kishte veshur fanellën e Bajernit të Munihut nga sezoni 1997 deri në vitin 2003. Ai në 169 ndeshje me fanellën e

E kryer, Milot Rashica do të luaj në Premierligë dhe Liga Europa!

Ka marrë fund “telenovela” Milot Rashica, i cili sezonin e ri do të luaj në Premierligë dhe në grupet e Liga Europa. Ylli i përfaqësueses së Kosovës do të luaj me skuadrën e Leçester Siti, që sezonin e ri në Premierligë e nisi shumë vrrullshëm. Rashica ishte shumë afër kalimit te

E bujshme, Milot Rashica shok skuadre me Ezgjan Alioskin te Lids Junajted!

Emri i Milot Rashicës vazhdimisht është në treg, mirëpo ylli kosovar asesi të bëhet me klub të ri. Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës vazhdon të mbetet pjesë e Verder Bremenit, edhe përkundër interesimit të shumë skuadrave europiane, shkruan “infOSport.mk”. Së fundmi në pistë ka dalë emri i skuadrës së Lids Junajted,

Super goli i Milot Rashicës ndaj Sent Paulit (VIDEO)

Milot Rashica është një nga emrat shqiptarë më të kërkuar në merkato, mirëpo një gjë e tillë nuk e ka shpërqëndruar futbollistin kosovar, i cili në miqësoren e sotme të Verder Bremenit kundër Sent Paulit shënoi një super gol, duke i siguruar fitoren skuadrës nga Bremeni, njofton “infOSport.mk”. Milot Rashica shënoi