Ngjarje historike! Shqipëria U17 kalon në grupet e Europianit

Kombëtarja e Shqipërisë U-17, do të jetë pjesë e “Elite Round” ose e thënë ndryshe, grupeve të Europianit. Kuqezinjtë e vegjël arritën që të fitonin ndaj Suedisë dhe të barazonin me Uellsin, ndërsa u mundën vetëm kundër Kroacisë në eliminatoret e Europianit. Megjithatë djemtë e Bulkut janë kualifikuar më tej si