Levicës i paska djeg pse “Shvercerat” kanë festuar titullin kampion vetëm me Shqiponjën dy Krenare!

Partia “E Majta” ka dorëzuar nismën në Agjencinë për Rini dhe Sport për kryerjen e mbikqyrjes së jashtëzakonshme inspektuese kundër FC Shkupi dhe FFM-së, kjo pasi skuadra nga Çairi bashkë me tifozët e saj kishte festuar pa asnjë flamur shtetëror, atë të Maqedonisë së Veriut. Sipas “Levicës” nga ana e grupit

Ançeloti dhe Klopp shkruajnë historinë në Ligën e Kampionëve, njëri për të mirë e tjetri për të keq

Karlo Ançeloti dhe Jurgen Klop shkruajnë emrin e tyre në historinë e Ligës së Kampionëve. Italiani e fitoi për të katërtën herë, nga gjithsej 5 finale që ka arritur, si asnjë trajner tjetër më parë. Në vitet 2003 dhe 2007 ai këtë trofe e fitoi me Milanin, kurse në vitin 2014

Mesfushori i kombëtares shqiptare transferohet në Skoci

Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Ylber Ramadani, karrierën e tij ka vendosur ta vazhdojë në Skoci te skuadra e Aberdin, një ndër kundërshtarët e Shkëndijës në garat e Liga Europës, njofton “infOSport.mk”. Ramadani së fundmi ishte pjesë e skuadrës hungareze të MTK Budapest, që ra në ligën e dytë në Hungari. Me Aberdin,

Real Madridi i madh sërish në krye të futbollit europian! (VIDEO)

Real Madridi i Madh ka fituar edhe titullin e 14-të në kuadër të Ligës së Kampionëve, duke mundur në finalen e Parisit, ekipin e Liverpullit me rezultatin minimal 1:0, njofton “infOSport.mk”. Golin e vetëm për “mbretërit” e Europës e realizoi Vnicius Zhunior në minutën e 59-të, kur mjaft mirë shfrytëzoi një

Artim Shaqiri nis spastrimin te Shkëndija, e pësojnë të huajt!

Shkëndija edicionin 2021/2022 e mbylli në pozitën e tretë, jashtë çdo ambicie, duke pasur parasysh buxhetin që posedon kjo skuadër, por edhe sponzorin gjeneral në emrin e “Ecolog” që i qëndron pas tashmë disa vite, shkruan “infOSport.mk”. E mira e gjithë kësaj është se Shkëndija për të 11-tin vit me rradhë

Barazim dhe disfatë për Maqedoninë U17 në duelet me Austrinë, Livareka autori i vetëm i golit

Përfaqësuesja e Maqedonisë U17 zhvilloi dy ndeshje kontrolluese ndaj moshatarëve të saj të Austrisë në transfertë, ku trajneri Toni Jakimovski, mund të mësonte më shumë rreth formës së lojtarëve të grumbulluar, që bënë dy paraqitje shumë të mira në tokën austriake,njofton “infOSport.mk”. Në ndeshjen e parë të zhvilluar me 25 maj,

Goli i Zhegrovës i nominuar në mesin e 10 më të mirëve në edicionin e parë të Ligës së Konferencës

Ka përfunduar edicioni i parë në garën e tretë më të madhe evropiane në nivel klubesh, Ligën e Konferencës. Siç mësuam ditë më parë, Roma doli të jetë fituese e kësaj gare pasi në finalen e madhe që u zhvillua në Tiranë, mposhti gjigatin holandez Fejenord Roterdam. Ndërkohë, UEFA ka shpallur 10

Ferizaji bënë goditjen e parë në merkato, transferon ish sulmuesin e Shkëndijës!

Skuadra e Ferizajit e cila me Arbnor Morinën në krye bëri një super sezon në Ligën e Parë, duke siguruar kështu një vend për në Superligën e Kosovës, gjatë ditës së sotme ka bërë edhe goditjen e parë në merkato. Drejtuesit e skuadrës kosovare kanë prezantuar ferizajasin, Astrit Fazliu, i cili

Ndërpritet ndeshja e balotazhit midis Vushtrrisë dhe Malishevës

Ndeshja e balotazhit për inkuadrim në Superligën e Kosovës, mes Vushtrrisë dhe Malishevës, është ndërprerë kur kanë mbetur edhe 15 minuta për tu zhvilluar deri në fundin e saj. Malisheva ishte në epërsi me rezultatin 2:0 ndaj Vushtrrisë falë golave të shënuar nga Marko Olivier dhe Pefqeli që në 26 minutat