Rashica dhe Muriqi shëtisin nëpër rrugët e Prishtinës

Futbollistët e përfaqësueses së Kosovës kanë zbarkuar në Kosovë. “Dardanët” do ta zhvillojnë ndeshjen e radhës miqësore më 1 qershor në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë nga ora 18:00, ku do të ballafaqohet me San Marinon. Milot Rashica dhe Vedat Muriqi janë parë teksa shëtisin me veturën luksoze të tipit Mercedes. Në

Muriqi më në fund gjen golin me Lacion! Prizrenasi kualifikon “lacialët’ në çerekfinale (VIDEO)

Vedat Muriqi më në fund ka gjetur golin e parë me Lacion. Sulmuesi dardan është përballur me shumë kritika këtë periudhë, teksa sonte i dhuroi ekipiit të tij kualifikimin për në ndeshjet çerekfinale të  Kupës së Italisë. Lacio shënoi fitore 2:1 ndaj Parmës në Olimpiko, me sulmuesin nga Prizreni që realizoi