Kosova “rrëmben” një tjetër talent nga Gjermania

Përfaqësuesja e Kosovës po vazhdon në bindjen e talentëve të rinjë për të qenë pjesë e tyre. “Dardanët” së fundmi kanë arritur të bindin talentin 17-vjeçar, Nuredin Rexhepi, aktualisht pjesë e skuadrës së Shtutgartit. Qendërmbrojtësi i talentuar me origjinë nga Kosova deri më tani me sukses ka përfaqësuar ngjyrat e kombëtares

Kryetari i FFK-së i Vendosur: “Nëse nuk intonohet Himni i Kosovës me Spanjën, Kthehemi në Shpi”

Mbrëmjen e sotme me fillim në ora 20:45 Përfaqësuesja e Kosovës do të zbres në fushë për të zhvilluar ndeshjen kundër Spanjës në Seviljë, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Qatar 2022”. Një nga çështjet që u komentua më së shumti në prag të kësaj sfide, ishte nëse Spanja do të

Situatë kaotike në Federatën e Futbollit të Kosovës, rrezikohet dënimi nga UEFA dhe FIFA!?

Është krijuar një situatë kaotike në Kosovë, sa i takon zgjedhjeve për kreun e FFK-së, që i fitoi Agim Ademi. Një dokument është publikuar nga mediet kosovare, aty ku thuhet se ka pasur shkelje në zgjedhjet për kreun e FFK-së. Pas gjendjes së krijuar, “FaktePlus” ka kontaktuar me sekretarin e FFK-së,