Liverpulli barazon ndaj Njukasëll Junajted, buzëqeshin “Djajtë e Kuq” (VIDEO)

Liverpulli ka regjistruar barazimin e dytë me rradhë. Këtë herë skuadra e Jurgen Klop nuk arriti të mund Njukasëll Junajtedin, pasi ndeshja në “Sent Xhejms Park” u mbyll me barazim pa gola, njofton “infOSport.mk”. Kampionët e Liverpullit krijuan shumë raste shënimi para portës vendase, sidomos në pjesën e dytë, mirëpo portieri

Rikthehet Shaqiri, e thotë Jurgen Klop

Xherdan Shaqiri që një kohë është i lënduar, mirëpo sipas asaj që paralajmëron trajneri Jurgen Klopp, futbollisti shqiptarë pritet të rikthehet në stërvitje nga java tjetër. Strategu gjerman një gjë të tillë paralajmëroi në konferencën për shtyp para ndeshjes me Kristal Pallas, ndeshje kjo që në program është nesër. Në këtë konferencë

Pas Barcelonës, edhe Inter dhe Real Madrid vihen pas yllit të Liverpullit

Real Madrid dhe Inter i janë bashkuar garës me Barcelonën për mesfushorin e Liverpullit, Xhini Vijnaldum.  Holandezi ka përformuar mirë këtë edicion dhe me kontratën që i skadon në qershor ka interesimin e top klubeve evropiane. Barcelona ishte afër ta transferonte në verë, por shkaku i gjendjes financiare nuk arriti të

Lajm i mirë për Rrahmanin, Kulibali largohet nga Napoli!

Liverpulli ka shfaqur sërish interesim për qendërmbrojtësin e Napolit, Kalidu Kulibali. Është ky një lajm i mirë edhe për mbrojtësin shqiptarë, Amir Rrahmani, i cili këtë verë u transferua te Napoli, mirëpo duke mos arritur të debutojë, për shkak të mbrojtësit senegalez, i cili po luan në formë të jashtëzakonshme. Kulibali

Sallah si raketë, me një shpejtësi të hatashme kaloi gati gjithë terrenin dhe shënoi ndaj Atalantas (VIDEO)

Liverpulli mbrëmë në Bergamo mundi Atalantan me rezultatin e pastërt 5:0, duke vazhduar serinë e ndeshjeve pozitive në “D” të Ligës së Kampionëve. Në mesin e golashënuesve nuk kishte se si të mungojë edhe emri i Mohamed Sallah, i cili edhe njëherë tjetër dëshmoi aftësitë e tij prej një vrapuesi