Kumanovari Ardon Jashari mund të përfundojë në La Liga!

Mesfushori shqiptar me origjinë nga Kumanova e Maqedonisë së Veriut, Ardon Jashari, i cili aktualisht luan në Zvicër me skuadrën e Lucernit, shumë lehtë mund të përfundojë në La Liga-n spanjolle. Jashari ka befasuar të gjithë me performancën e treguar, e mbi të gjitha që vetëm si 21-vjeç, ka arritur që

Bundesligës gjermane gati ti shtohet një kumanovar!

Futbollisti me origjinë nga Kumanova, Ardon Jashari pritet të bëj hapin e madh në karrierë, pasi i njëjti gjatë kësaj vere pritet të largohet nga Lucerni. Mesfushori shqiptar është ndër futbollistët më të vlerësuar në kampionatin zviceran dhe ofertat në drejtim të tij nuk mungojnë edhe këtë rradhë. Si destinacion i mundëshëm

Dy gjigandët e Bundesligës vihen pas shërbimeve të kumanovarit, Ardon Jashari

Futbollisti kumanovar, Ardon Jashari, i cili së fundmi debutoi me Zvicrën edhe në Botërorin “Qatar 2022”, me shumë gjasa viti 2023 do ta gjejë jashtë Zvicrës. Ai aktualisht është pjesë  e skuadrës së Lucernës në Superligën zvicerane, ndërsa sipas “SkySport-it” gjerman Jashari po përcillet nga dy skuadrat e njohura gjermane Lajpcig

Zvicra dërgoi Çekinë në Ligën “B”, te helvetët debutoi kumanovari Jashari (VIDEO)

Zvicra e mbylli me fitore ndeshjen e fundit të grupit 2 në Divizionin “A” në kuadër të Ligës së Kombeve, duke mundur Çekinë me rezultatin 2:1, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja ishte e rëndësishme për të dyja kombëtaret, teksa “helvetët” me fitore do të siguronin mbetjen në divizionin “A” edhe për edicionin e

Kumanovari Ardon Jashari, “Granit Xhaka” i ri që po shkëlqen në Zvicër

Me performaca të jashtëzakonshme fizike, shumë inteligjent, një mesfushor i aftë dhe mbi të gjitha krahasimi që i bëjnë me Granit Xhakën, e bëjnë atë një yll të së ardhmes në futbollin zviceran dhe jo vetëm shkruan “Faktiditor.ch”. Në fakt ai është i gatshëm për sfidat e mëdha që e presin