“Kuqezinjtë e Jakovës” nuk kanë dilema, shqiptarët kanë vetëm himnin kombëtar (VIDEO)

Për tifozët gjakovarë nuk ka asnjë dilemë, kur është në pyetje himni që duhet intonuar para ndeshjeve. Ata edhe njëherë tjetër anashkaluan himnin e Kosovës, që e quajnë artificial, duke kënduar me shumë emocion dhe dashuri himnin kombëtar shqiptarë, raporton “infOSport.mk”. Pas vërshëllimave drejtuar himnit të shtetit të Kosovës në derbin

Futsal Shkupi përshëndetet me Ligën e Kampionëve

3 ndeshje, 3 disfata për kampionët e vendit në futsal, Futsal Shkupi, skuadër kjo që bënte pjesë në grupin 8 të “Main Round”, së bashku me kampionët e Luksemburgut, Diferdanxh, ata të Sllovakisë, Luçenec dhe të Republikës Çeke, Chrudim, raporton “infOSport.mk”. Në ndeshjen e fundit të zhvilluar sonte në palestrën “Jane

Ja cila ndeshje e xhiros së 13-të do të transmetohet në TV

E diela në futbollin elitarë të vendit do të na servojë ndeshjet e javës së 13-të, njofton “infOSport.mk”. Në këtë xhiro do të jemi dëshmitarë të disa ndeshjeve mjaft interesante, e ku pa dyshim se një ndër ta është edhe ajo në Kratovë midis Sileksit dhe Shkëndijës. Pikërisht kjo ndeshje mes

Shkëndija kundër Sileksit edhe definitivisht pa shërbimet e Bejtullait

Shkëndija nesër në Kratovë kundër Sileksit do të duhet të bëjë pa shërbimet e kapitenit Egzon Bejtullai. Është kjo pa dyshim një mungesë shumë e rëndësishme për ekipin e Qatip Osmanit, duke pasur parasysh rëndësinë që ka Bejtullai në mbrojtjen e “kuqezinjëve”, aty ku me shumë gjasa krahë Klisman Cake

Derbi i ligës së dytë i takon Vardarit, Gostivari pa probleme mundi Kozhuvin në Gjevgjeli (VIDEO)

Derbi ndeshja e ligës së dytë midis Vardarit dhe Voska Sport, e vlefshme për javën e 10-të, është mbyllur me fitore minimale 2:1 të skuadrës vendase, njofton “infOSport.mk”. Doli të jetë kjo një ndeshje me dy pjesë të ndryshme, ku e para foli për vendasit, derisa në të dytën regjistruam një

Një tjetër kombëtare pritet të përjashtohet nga Botërori, “Qatar 2022”!

Duket se problemet nuk kanë të sosur për FIFA-n, për sa i përket Kupës së Botës që do të zhvillohet në Katar, pasi së fundmi flitet se Tunizia pritet të përjashtohet nga Botërori. Kjo gjë thuhet se mund të ndodhë për shkak të ndërhyrjeve të qeverisë në çështjet e futbollit. Siç raporton

Kapiteni Bejtullai në dyshim për ndeshjen me Sileksin!

Shkëndija të dielën do të ketë një ndër transfertat më të vështira të këtij sezoni, teksa do të udhëtoj në Kratovë për tu përballur me Sileksin e Gorazd Mihajllov, raporton “infOSport.mk”. Në prag të këtij takimi, kapiteni Bejtullai, që javën e kalular ishte pjesë e përfaqësueses së Maqedonisë në kontrolluesen kundër