Luixhi di Biaxho urgjentisht kërkon një qendërmbrojtës, në skenë del emri i Bejtullait

Pas dëmtimit të dyshes së fundit mbrojtëse te Dinamo, Rustem Hoxhës dhe Behiratches, trajneri Italian i “bluve” nga Tirana, Luixhi Di Biaxhio urgjentisht ka kërkuar një qendërmbrojtës, duke pasur parasysh se tashmë i mungojnë edhe alternativat në stol për të zëvendësuar dy futbollistët e lartëpërmendur. Në listën e drejtorit sportiv, Haris

Bejtullai shumë pranë firmës me Tiranën!

Skuadra nënkampione e Shqipërisë, Tirana, është shumë pranë nënshkrimit me kapitenin e Shkëndijës së Tetovës, Egzon Bejtullai. Siç mëson “infOSport.mk” palët kanë rënë dakord dhe se shumë shpejtë do të nënshkruajnë marrëveshje. Për shërbimet e tij ishte interesuar edhe Partizani, madje kishte kontakte të drejtëpërdrejta, tashmë mes ish Drejtorit Sportiv, Elton Marinit

Drita e Gjilanit nis bisedimet me Egzon Bejtullain!

Pas largimeve të shumta, përfshirë këtu edhe atë të kapitenit Ardian Limani, drejtuesit e Dritës tashmë kanë filluar të mendojnë edhe për plotësimin e zbrastirave, njofton “infOSport.mk”. Kështu vendin e lënë zbrazët në vijën e fundit të mbrojtjes, pas ikjes së kapitenit, Limani, ata duan ta zëvendësojnë me një super emër,

Bejtullai flet për rikthimin te përfaqësuesja e Maqedonisë

I rikthyer së fundmi në ekipin përfaqësues të Maqedonisë së Veriut për ndeshjet e Ligës së Kombeve me Gjeorgjinë dhe Bullgarinë, Egzon Bejtullai thotë se kjo ftesë paraqet kënaqësi për atë, pasi është një vlerësim për punën që ka bërë me ekipin e Shkëndijës. “Për çdo lojtar ftesa nga ekipi përfaqësues

Milevski fton Bejtullain e Shkëndijës, konfirmohet mungesa e Et’hemit dhe Ristovskit!

Përfaqësuesja A e Maqedonisë gjatë ditës së sotme edhe zyrtarisht do të nis përgatitjet për dy ndeshjet e fundit të grupit 3 në Ligën e Kombeve kundër Gjeorgjisë (Tbilisi, 23 shtator) dhe Bullgarisë (Shkup, 26 shtator). Për shkak lëndimit tashmë dihet se Darko Çurlinov nuk do të jetë në përfaqësuese për

Bejtullai: Shkëndija gati për të sjellë sërish emra të mëdhenj në Maqedoni

Në konferencën për shtyp të organizuar për gazetarë, përveç trajnerit Artim Shaqiri, prezent ishte edhe kapiteni Egzon Bejtullai, i cili në të kaluarën me fanellën “kuqezi” ka zhvilluar ndeshje shumë edhe më të mëdha se kjo e nesërmja ndaj një kundërshtari modest, si Ararat Yerevan, shkruan “infOSport.mk”. Bejtullai thotë se ka