Egzon Bejtullai “tradhëtoi” ngjyrat e kuqe të Gjilanit, duke veshur ato “bardheblu” të Dritës

Egzon Bejtullai edhe zyrtarisht pjesë e Dritës së Gjilanit, rivalit të përbetuar të skuadrës së Gjilanit, aty ku mbrojtësi tetovar luajti 6 muajt e fundit. Te skuadra nga Kosova, Bejtullai do të gjejë trajner shkupjanin, Zekirja Ramadanin, nën urdhërat e të cilit është vëmë menjëherë, duke pasur parasysh se skuadrës së

Egzon Bejtullai vazhdon karrierën në Kosovë, i bashkohet ish futbollistit të FC Shkupit

Egzon Bejtullai ka vendosur që karrierën e tij ta vazhdojë në Kosovë, duke pranuar ofertën e Gjilanit, transmeton “infOSport.mk”. Mbrojtësi tetovar, i cili nuk vazhdoi kontratën me Shkëndijën, tashmë disa muaj është pa klub, ndërsa edhe përkundër ofertës joshëse nga drejtuesit e Gostivarit, Bejtullai së fundmi pranoi ofertën e skuadrës nga

Luixhi di Biaxho urgjentisht kërkon një qendërmbrojtës, në skenë del emri i Bejtullait

Pas dëmtimit të dyshes së fundit mbrojtëse te Dinamo, Rustem Hoxhës dhe Behiratches, trajneri Italian i “bluve” nga Tirana, Luixhi Di Biaxhio urgjentisht ka kërkuar një qendërmbrojtës, duke pasur parasysh se tashmë i mungojnë edhe alternativat në stol për të zëvendësuar dy futbollistët e lartëpërmendur. Në listën e drejtorit sportiv, Haris

Bejtullai shumë pranë firmës me Tiranën!

Skuadra nënkampione e Shqipërisë, Tirana, është shumë pranë nënshkrimit me kapitenin e Shkëndijës së Tetovës, Egzon Bejtullai. Siç mëson “infOSport.mk” palët kanë rënë dakord dhe se shumë shpejtë do të nënshkruajnë marrëveshje. Për shërbimet e tij ishte interesuar edhe Partizani, madje kishte kontakte të drejtëpërdrejta, tashmë mes ish Drejtorit Sportiv, Elton Marinit

Drita e Gjilanit nis bisedimet me Egzon Bejtullain!

Pas largimeve të shumta, përfshirë këtu edhe atë të kapitenit Ardian Limani, drejtuesit e Dritës tashmë kanë filluar të mendojnë edhe për plotësimin e zbrastirave, njofton “infOSport.mk”. Kështu vendin e lënë zbrazët në vijën e fundit të mbrojtjes, pas ikjes së kapitenit, Limani, ata duan ta zëvendësojnë me një super emër,