Struga Trim Lum mbyll aventurën në Ligën e Kampionëve, vazhdon në Ligën e Konferencës

Edhe në edicionin e dytë me rradhë në kuadër të eliminatoreve të Ligës së Kampionëve, skuadra e Struga Trim Lum u eliminua nga Liga e Kampionëve, këtë herë nga 14 herë kampionët e Sllovakisë, Sllovan Bratisllava. Pas disfatës 4:2 në ndeshjen e parë në transfertë, të besuarit e trajnerit Qatip Osmani,

Sonte edhe dy përballje tjera në Ligën e Kampionëve, Reali dhe Siti kërkojnë çerekfinalet

Në orën 21:00 do të luhen edhe dy përballjet tjera në kuadër të Ligës së Kampionëve, ndeshje këto të vlefshme për 1/8 e finaleve. Mançester Sitit do të mirëpret danezët e Kopenhagën, ndaj së cilës skuadër në ndeshjen e parë të zhvilluar në Danimarkë kishin regjistrura fitore 3:1 dhe thuajse me

Nga një grup i vetëm në “play-off”, ja si do të ndryshojë formati i Ligës së Kampionëve

Duke filluar nga edicioni i ardhshëm, një ndër logat më prestigjioze europiane në nivel klubesh, Liga e Kampionëve, do të ndryshojë format. Në vend të 32 skuadrave pjesëmarrëse, ashtu si ishte deri më tani, nga edicioni i ardhshëm në këtë kompeticion garues do të marrin pjesë gjithsej 36 skuadra. Renditja sezonale e

Super arritje, Vjollca Izeiri nga Gostivari referoi duelin e Ligës së Kampionëve, Bajern M.-Arsenal

Referja e futbollit, Vjollca Izeiri nga qyteti i Gostivarit datën e 21 marsit të vitit 2023 do ta mbaj mend gjatë kohë, pasi e njëjta ishte asistente e arbitres kryesore, Ivana Projkovska, poashtu nga Maqedonia, në ndeshjen e Ligës së Kampionëve në konkurrencë të femrave midis Bajernit të Munihut dhe

Hidhet shorti në Ligën e Kampionëve, ndeshje të “zjarrta” na presin në çerekfinale

Fituesi aktual i Ligës së Kampionëve, Real Madridi do të përballet sërish me Çelzin, një nga ish skuadrat e trajnerit Karlo Ançeloti. Kështu vendosën goglat e shortit të sotëm për ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve, njofton “infOSport.mk”. Të dyja këto skuadra u takuan edhe sezonin e kaluar, teksa “madrilenët” kishin

Real Madridi dhe Napoli me stil kualifikohen në çerekfinale të Ligës së Kampionëve (VIDEO)

Real Madridi dhe Napoli janë dy udhëtuesit e fundit për në ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Të dyja këto skuadra edhe në ndeshjet kthyese regjistruan fitore ndaj kundërshtarëve të tyre, Liverpullit, gjegjësisht Ajntrahtit të Frankfurtit, dhe kështu me plotë meritë kualifikohen në mesin e 8 skuadrave më të mira