Java e 25-të vazhdon edhe sot, në program edhe derbi shqiptarë FC Shkupi-Renova

Vazhdojnë edhe sot ndeshjet e javës së 25-të në elitën e futbollit vendor, aty ku gjithë vëmendjen tërheq derbi ndeshja midis ekipeve shqiptare, FC Shkupit dhe Renovës, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në fjalë do të zhvillohet në kompleksin sportiv pranë Federatës së Futbollit, me FC Shkupin që kërkon pikët e plota për

LPFMV, me ndeshjet e javës së 22-të mbyllet rrethi i dytë, rrethi i tretë sipas sistemit Berger

Me ndeshjen midis Makedonija GJ.P dhe Sileksit edhe zyrtarisht hap siparin java e 22-të në elitën e futbollit vendor, me çka njëherit mbyllet edhe rrethi i dytë i garave, njofton “infOSport.mk”. Pas kësaj pason rrethi i tretë, i cili do të zhvillohet sipas sistemit Berger. SISTEMI BERGER – Por çfarë në fakt

Java e 22-të, kryefjala derbit lokal!

Këtë fundjavë në program janë ndeshjet e javës së 22-të, ku fjalën kryesore do ta kenë ndeshjet, apo më mirë thënë derbit lokal, njofton “infOSport.mk”. Kjo xhiro prodhon plotë 3 derbi lokal, përfshirë këtu edhe klasikën shqiptare mes skuadrave tetovare, Shkëndijës dhe Renovës. Një tjetër derbi lokal do të jetë ai midis