Java e 30-të nis nga Tetova me Shkëndijën e urritur për hakmarrje, transferta të vështira për Strugën dhe Shkupin

Java e 30-të nis të shtunën nga Tetova, aty ku Shkëndija do të tentojë ti hakmerret Makedonija GJ.P për eliminimin nga gjysmëfinalja e Kupës, njofton “infOSport.mk”. Kujtojmë, skuadra shkupjane përveç këtij eliminimi të dhimbshëm, e kishte ndalur Shkëndijën edhe në ndeshjen e parë të këtij sezoni në Tetovë, kur kishte

FC Shkupi dhe Shkëndija fitojnë, Struga Trim Lum sërish barazon me Makedonija GJ.P

Të dielën u rrumbullaksua java e e 23-të në elitën e futbollit vendor, aty ku Struga Trim Lum vazhdon të udhëheq renditjen, pavarësisht edhe një barazimi tjetër ndaj Makedonija GJ.P, brenda disa ditëve, njofton “infOSport.mk”. Përkundër dominimit të plotë që kishte skuadra strugane edhe sot ndaj skuadrës shkupjane, goli mungoi në

Java e 20-të hapet të shtunën me ndeshjen Struga Trim Lum-Makedonija Gj.P

Java e 20-të në Ligën e Parë do të zhvillohet brenda dy ditëve. Gjithçka nis të shtunën me ndeshjen Struga Trim Lum-Makedonija GJ.P, derisa ndeshjet tjera në program janë të dielën, njofton “infOSport.mk”. Struga Trim Lum stinorin pranveror e nisi me barazim 1:1 në transfertën në Kavadar përballë Tikveshit, ndërkohë Makedonija