ZYRTARE, Bosnje e Hercegovina nuk do të luaj miqësore me Rusinë

Drejtuesit e Federatës së Futbollit të Bosnjë-Hercegovinës kanë mbajtur një mbledhje gjatë ditës së sotme, në të cilën është marrë vendimi që përfaqësuesja boshnjake të mos luajë një ndeshje miqësore kundër Rusisë. Kjo ndeshje mes këtyre dy kombëtareve ishte paraparë të zhvillohet në Shën Petersburg me datë më 19 nëntor. “Në seancën

Sonte Maqedonia e Veriut miqësore me Bosnje e Hercegovinën

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut në futsal, sonte do të zhvillojë miqësoren e parë nga gjithsej dy të parapara kundër nikoqirëve të Bosnje e Hercegovinës, njofton “infOSport.mk”. Këto ndeshje trajnerit Bozhoviq do ti shërbejnë si parapërgatitjet për ndeshjet eliminatore për Botërorin e vitit 2020, që nga data 22 deri me 27

Bosnja shpall listën anti Shqipëri

Trajneri i kombëtares së Bosnje e Hercegovinës, Mehmed Bazhdareviç ditën e sotme ka publikuar edhe listën e futbollistëve që do të grumbullojë për dy ndeshjet e radhës, kundër Gjibraltarit për eliminatoret e Botërorit “Rusi 2018” si dhe për ndeshjen miqësore kundër Kombëtares së Shqipërisë. Bazhdareviç për këto dy ndeshje nuk ka