Renova në një fund dramatik mundi Borecin (VIDEO)

Renova ka regjistruar edhe fitoren e katërt këtë edicion, teksa sot në Tetovë me rezultatin 2:1 mundi Borecin, njofton “infOSport.mk”.

Skuadra nga Xhepçishti zhvilloi një pjesë të parë shumë të mirë, të cilën e mbylli me epërsi minimale, pas golit të shënuar nga Remzifaik Selmani në minutën e 15-të. Për sulmuesin e “gjipspunuesve” ishte ky goli i katërt sezonal, ndërsa erdhi pas një goditje jashtë 16-të metërshit.

Renova avanson ndaj Borecit, shënon Remzifaik Selmani

Renova avanson ndaj Borecit, shënon Remzifaik SelmaniRENOVA – BORECI 1:0(R. Selmani 15')

Публикувахте от infosport.mk в Неделя, 29 септември 2019 г.

Dy raste të mira për gol gjatë kësaj pjese pati edhe Ilirid Ademi, i cili madje në një rast qëlloi shtyllën, ndërsa pjesa e dytë doli të jetë më e ekuilibruar, me Borecin që shumë pak mungonte nga Tetova të largohej me një pikë të fituar.

Boreci barazon rezultatin ndaj Renoves

Boreci barazon rezultatin ndaj RenovesRENOVA – BORECI 1:1(S. Hristov 83')

Публикувахте от infosport.mk в Неделя, 29 септември 2019 г.

Skuadra nga Velesi në minutën e 83-të përmes penaltisë me anë të Simeon Hristov barazoi shifrat në 1:1, ndërsa drama e vërtetë ndodhi në 5 minutëshin e fundit të takimit, edhe atë para portës mysafire.

Nenad Mishkovski humb penalti per Renoven, mirepo "gjipspunuesit" perfitojne edhe nje tjeter ne nderkohe

Nenad Mishkovski humb penalti per Renoven, mirepo "gjipspunuesit" perfitojne edhe nje tjeter ne nderkohe

Публикувахте от infosport.mk в Неделя, 29 септември 2019 г.

Pas një pasimi të Argjent Gafurit në zonën kundërshtare për Florian Kadriun, ky i fundit u ndal në mënyrë të palejuar, me ç’rast arbitri Meçkarovski tregoi në pikën e bardhë. Përgjegjësinë për të ekzekutuar këtë 11-të metërsh e morri Nenad Mishkovski, i cili gaboi, ndërsa po në aksionin e njëjtë, Meçkarovski tregoi edhe penaltinë e dytë në favor të Renovës, pasi njëri nga futbollistët vendas ishte ndalur sërish në mënyrë të palejuar.

Penaltia e dytë me fat për Renovën, kësaj rradhe shënon Argjent Gafuri

Penaltia e dytë me fat për Renovën, kësaj rradhe shënon Argjent Gafuri RENOVA – BORECI 2:1(A. Gafuri 87')

Публикувахте от infosport.mk в Неделя, 29 септември 2019 г.

Kësaj rradhe përgjegjësinë për të ekzekutuar goditjen nga pika e bardhë e morri kapiteni Argjent Gafuri, që nuk gaboi dhe në minutën e 87-të shënoi edhe golin e dytë në rrjetën e Mikica Gjorgievskit.

Ky gol rezultoi edhe i fundit në këtë takim dhe njëherit i fitores për Renovën, që lidh 3 fitore të njëpasnjëshme, përfshirë këtu edhe atë në mesjavë kundër Tikveshit në kuadër të 1/8 së finales së Kupës.

Leave a Reply