Alioski i Lids Junajted ju bashkohet legjendave të këtij klubi, Ferdinand dhe Mekalister

Ezgjan Alioski me golin e shënuar ndaj Ukrainës u bë futbollisti i parë shqiptarë nga Maqedonia e Veriut që shënoi në një europian, ndërsa i treti si pjesë e Lids Junajted, pas legjendave angleze, Rio Ferdinand dhe Gari Mekalister. Ferdinand ishte futbollisti i fundit që kishte veshur fanellën e Lids Junajted

Alioski, shqiptari i parë që shënon në Euro 2020, Maqedonia mundet nga Ukraina  (VIDEO)

Ezgjan Alioski është shqiptari i parë që shënon në Euro 2020, shkruan “infOSport.mk”. Alioski shënoi golin e vetëm për Maqedoninë  e Veriut, që pësoi edhe disfatën e dytë në këtë europian, këtë herë nga Ukraina me shifrat 2:1. Pjesa e parë foli në tërësi për Ukrainën, skuadër kjo që shënoi dy

Kë provokoi Arnautoviç, Alioskin, apo Bejtullain?

Austria në ndeshjen e parë të grupit “C” në Euro 2020 mundi Maqedoninë e Veriut me shifrat 3:1. Goli i tretë ishte pjesë e Marko Arnautoviç, i cili shfryu ndaj njërit prej futbollistëve shqiptarë të përfaqësueses së Maqedonisë. Fillimisht u mendua se Arnautoviç e kishte me Alioskin, futbollistin e Lids Junajted,

Lajm bombastik nga Italia, Alioski i bashkohet Elmazit te Napoli!

Një lajm bombastik na vjen nga Italia. Siç raporton “Tuttosport”, Napoli është i interesuar për shërbimet e futbollistit shqiptarë, Ezgjan Alioski, i cili do mund të mbulonte mjaft mirë krahun e majtë të mbrojtjes. Për shërbimet e futbollistit shqiptarë, Napoli është i gatshëm të harxhojë 10 milion euro, shumë kjo e

Alioski: “Flas 7 gjuhë, por në shtëpi vetëm shqip”

Ezgjan Alioski pa dyshim se është një nga elementët më të rëndësishëm te përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut, skuadër kjo që bëri një bujë të madhe në ndeshjet eliminatore të marsit, duke mundur 4 herë kampionët e Botës, Gjermaninë midis Duisburgut me rezultatin 2:1. Mesfushori shqiptarë me origjinë nga Prilepi, në

E bujshme, Alioski në verë i bashkohet Galatsarajit!

Ezgjan Alioski në verë mund të ndryshojë ambient, teksa mediat në Turqi vazhdojnë të shkruajnë për një interesim serioz të Galatasarajit për shërbimet e reprezentuesit të Maqedonisë së Veriut, i cili aktualisht luan në Premierligën angleze me skuadrën e Lids Junajted. Sipas raportimeve nga mediat britanike, Ezgjan Alioski në fund të

Lidsi i Alioskit nuk ndalet, 3 fitore në 4 ndeshjet e fundit (VIDEO)

Lids Junajted i Ezgjan Alioskit ka shënuar fitore 2:0 në ndeshjen si vendas kundër Kristal Pallasit në ndeshjen e fundit të javës së 23-të në Premierligë, njofton “infOSport.mk”. Fitoren e skuadrës së Marselo Bielsas e paralajmëroi Xhak Harison me golin e shënuar që në minutën e 3-të. Ky gol doli të

Granit Xhaka sërish në qendër të kritikave, këtë herë pse e mbrojti vëllain e tij nga Maqedonia, Alioski!

Arsenali nuk shkoi më shumë se një barazim pa gola dje përballë Lids Junajtedit të Ezgjan Alioskit, me futbollistin shqiptarë që në fund doli të jetë figura kryesore e takimit. Ai pati një përplasje me sulmuesin e Arsenalit, Pepe, i cili humbi durimin duke e goditur me kokë në fytyrë