Uest Hami vihet pas futbollistit shqiptarë!

Adnan Januzaj pritet të largohet nga Real Sociedadi gjatë kësaj merkatoje, pasi i përfundon kontrata në fund të qershorit. Për 27-vjeçarin kanë shfaqur interes disa skuadra në La Liga, Seria A, por nuk mungon as Premierliga angleze, aty ku edhdebutuar si profesionist me fanellën e skuadrës së Mançester Junajted. Sipas “Dario de

E bujshme, Napoli po tenton shqiptarin Adnan Januzaj

Adnan Januzaj pritet të largohet nga Real Sociedadi, mirëpo jo në afatin kalimtar dimërorë. Futbollisti shqiptar nuk ka pranuar rinovimin e kontratës me klubin bask, kontratë e cila skadon në verën e këtij viti. Gjiganti italian Napoli po monitoron situatën e kosovarit dhe është gati ta transferojë atë në Napoli. “Corriere dello Sport”

Bardhi bashkohet me Januzajn te Sociedadi!

Enis Bardhi verën që vjen mund të bashkohet me Adnan Januzaj te Real Sociedadi. Kështu shkruajnë mediat në Spanjë, sipas të cilave mesfushori shqiptarë te skuadra baske do të transferohet si transfer i lirë, kur edhe përfundimisht do ti skadojë kontrata me skuadrën nga Valencia, përcjellë “infOSport.mk”. Bardhi Levantes iu bashkua

E bujshme, Çavi e don me çdo kusht te Barcelona shqiptarin, Adnan Januzaj!

Adnan Januzaj me shumë gjasa nuk do të rinovojë kontratën me Real Sociedad, mirëpo i njëjti mund të vazhdojë të mbetet në La Liga, edhe pse nuk përjashtohet mundësia e rikthimi të tij në Premierligë, aty ku vite më parë luante me Mançester Junajtedin. Januzaj ka refuzuar vazhdimin e kontratës me

E bujshme, Junajtedi transferon futbollistin shqiptarë!

Mançester Junajtedi sezonin e ri futbollistik e ka nisur mes shumë problemesh. Në verë u kërkua një lojtar krahu dhe në shënjestër ishte Sanço i Borusia Dortmundit, por në fund nuk arriti ta transferojë atë për shkak të çmimit shumë të lartë. Mediat në Spanjë raportojnë se “Djajtë e Kuq” tashmë

Dy skuadra nga Premierliga angleze vihen pas Adnan Januzajt!

Futbollisti shqiptar me nënshtetësi belge, Adnan Januzaj, falë paraqitjeve të mira me fanellën e Real Sociedadit, ka tërhequr interesimin e dy skuadrave nga Premierliga angleze, Sauthemptonit dhe Brajtonit. Januzaj me skuadrën baske nga La Liga ka kontratë deri në vitin 2022, ndërsa klauzola e lirimit të tij është 60 milionë euro. 25-vjeçari