Arbnor Morina: Djemtë tanë dhanë atomin e fundit dhe treguan si mbrohen ngjyrat e shtetit

Përfaqësuesja e Kosovës mbrëmë befasoi me lojë të mirë dhe në fund një barazim 1:1 me Zvicrën në Bazel, pavarësisht se trajneri Primozh Gliha luajti me një formacion të kombinuar. Plotë 3 titullarë erdhën nga kampionati kosovar, ndërsa rezervisti Muhamt Hyseni i Llapit, doli të jetë heroi i “Dardanëve”, duke shënuar

Liga e Kombeve, vashat e Kosovës sërish mundin ato të Maqedonisë

Përfaqësuesja futbollistike e Maqedonisë në futboll në konkurrencë të femrave ka pësuar edhe disfatën e dytë brenda pak ditëve nga përfaqësuesja e Kosovës, ndeshje kjo e vlefshme për Ligën “C” të Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Pas fitores 2:0 në ndeshjen e parë në Shkup, sot të përzgjedhurat e Anneli Andersen, shënuan fitore

Vashat kosovare më të mira se ato të Maqedonisë! I mposhtin midis Shkupit

Përfaqësuesja futbollistike e Maqedonisë në konkurrencë të femrave ka regjistruar edhe disfatën e dytë në kuadër të Ligës së Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Të përzgjedhurat e trajnerit Izov sot në Shkup në kuadër të xhiros së dytë të grupit 5 të në Ligën “C”, u mundën nga Kosova me rezultatin 2:0. Vashat kosovare

Interesim i jashtëzakonshëm për duelin Zvicër-Kosovë, biletat shiten për një orë!

Janë shitur të gjitha biletat për ndeshjen Zvicër–Kosovë, e vlefshme për kualifikueset e “Euro 2024”. Sipas asaj që raportojnë mediat në Zvicër, biletat për ndeshhjen e 18 nëntorit, janë shitur vetëm brenda një ore. Një gjë të tillë kanë konfirmuar edhe nga Federata e futbollit zviceran, që bënë të ditur se

Kosova me shumë mungesa, por synon fitoren e parë në kualifikime kundër Andorrës

Përfaqësuesja e Kosovës mbrëmë ka zhvilluar stërvitjen e fundit në “Andorra National Stadium”, aty ku të enjten me fillim nga ora 20:45 do ta luajë ndeshjen e radhës në kuadër të Grupit “I”, e vlefshme për kualifikimet e “Euro 2024”. Dardanët në këtë ndeshje hyjnë me mungesa të rëndësishme, pasi për

Kosova me shumë mungesa kundër Andorrës, Gliha flet edhe për incidentin me Zhegrovën

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Primozh Gliha ka mbajtur konferencë për media në prag të ndeshjeve ndaj Andorrës dhe Izraelit, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2024. Sa i përket ndeshjes me Izraelin menaxheri i kombëtares, Bajram Shala ka thënë se sipas të gjitha gjasave ajo do të shtyhet për

Skandal: Tifozët e “Crvena Zvezdës” me tankun sipër si koreografgi, shpalosin pankartën “Kur të kthehet ushtria në Kosovë

Tifozët e ekipit serb të futbollit “Crvena Zvezda”, gjatë ditës së sotme në ndeshjen miqësore ndaj Fiorentinës, kanë shpalosur një koreografi skandaloze. Ata në tribunën e tyre të zakonshme kishin paraqitur një tank si koreografi, të shoqëruar me mbishkrimin: “Kur të kthehet ushtria në Kosovë”. Ky veprim skandaloz ka ndodhur në minutën

Veteranët e Kosovës dhe Maqedonisë nderojnë legjendën “Fadil Vokrri”

Veteranët e përfaqësueses së Maqedonisë dhe ato të Kosovës,për nder të legjendës së futbollit, Fadil Vokrri zhvilluan një miqësore luksi, e ku në terren performuan shumë emra të njohur nga e kaluara. Në një ndeshje ku rezultati ishte në plan të dytë, në fund fitues të takimit dhe në përgjithësi të